Antyszopka

"Szpital nieświętej rodziny. Antyszopka" - reż. Michał Walczak - Pożar w Burdelu

28 stycznia w Nowym Teatrze odbędzie się premiera spektaklu "Szpital nieświętej rodziny. Antyszopka" Pożaru w Burdelu.

Rok 2016 to był dziwny rok. Po przyjęciu przez sejm ustawy o nacjotechnologii w całej Polsce powstają luksusowe kliniki położnicze - Fabryki Patriotów. Po obaleniu HGW w Warszawie rządzonej przez komisarza Andrzejczuka zamknięte zostają niepokorne teatry, trzeci sektor jest prześladowany, a artyści w poszukiwaniu pracy zatrudniają się w prorządowych serialach. Hipsterzy z Placu Zbawiciela mobilizują się i tworzą podziemne telewizje, niezależne zespoły filmowe i wytwórnie płytowe.

Dziewczyny z Charlotte stają się prekursorkami punka latte i jako Żelazne Waginy nagrywają bożonarodzeniowy album z feministycznymi antykolędami, w których opowiadają o porodowych horrorach, aborcjach i nacjotechnologii. Nowo powołany szef Biura Kultury Narodowej Bożydar Augustyniak próbuje przeszkodzić w premierowym koncercie, przebiera się za Mikołaja i porywa Charlotte do Fabryki Patriotów. Żelazne Waginy nie odpuszczają i w przebraniu kolędników dostają się do Fabryki.

Czy uda im się odbić Charlotte gabinetu profesora Maxa Hardkora i nagrać kolejną płytę? Jak powstrzymać nacjotechnologię? Czy opozycyjny zryw uda się przekształcić w skuteczne działanie?

28 grudnia, 20.00 Premiera
29-30 grudnia, 20.00
31 grudnia, 18.00
2-6 stycznia, 20.00

(-)
Materiał Teatru
28 grudnia 2016
Portrety
Michał Walczak

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...