Apetyt na czereśnie na dachu teatru

„Apetyt na czereśnie" - reż. Ireneusz Pastuszak - Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Muzyczny spektakl z tekstem Agnieszki Osieckiej to kolejna wakacyjna propozycja tarnowskiego teatru. Przedstawienie pt. „Apetyt na czereśnie", obecne w repertuarze od kilku lat, będzie można zobaczyć 27 i 28 sierpnia na teatralnym dachu.

„Muzyka na dachu" to cykl spektakli muzycznych i koncertów odbywających się w te wakacje na dachu budynku zaplecza technicznego teatru - urządzono tu duży taras pokryty prawdziwą trawą. Realizacja projektu możliwa jest dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pozyskanej przez Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie.

Kolejna wakacyjna propozycja tarnowskiego teatru w ramach projektu „Muzyka na dachu" to spektakl „Apetyt na czereśnie" w reżyserii Ireneusza Pastuszaka. Muzykę do tekstu Agnieszki Osieckiej napisał Maciej Małecki. Spektakl miał swoją tarnowską premierę w styczniu 2014 roku.

„Apetyt na czereśnie" to bolesna i jednocześnie pełna humoru analiza relacji damsko-męskiej, w czym Agnieszka Osiecka była niedoścignioną mistrzynią. Mężczyzna i Kobieta. Oboje po przejściach. Spotykają się w przedziale pociągu i skazani na wspólną podróż wspominają dobre i złe chwile swoich zakończonych związków, wcielając się w postaci z przeszłości. Dialogi między nimi są nie tylko finezyjne i dowcipne, lecz także przeplatane wyjątkowej urody piosenkami. W spektaklu występują Kinga Piąty i Ireneusz Pastuszak.

„Apetyt na czereśnie" będzie można zobaczyć 27 i 28 sierpnia o godz. 20 na zielonym dachu tarnowskiego teatru. Obowiązują bilety.

Df
Temi
28 sierpnia 2020

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...