Arcydzieło kinematografii w Teatrze BARAKAH w Krakowie

pokaz filmu "Nosferatu - symfonia grozy"

Teatr BARAKAH w Krakowie oraz Zespół CINEMA PARADISO zapraszają 11, 12 i 13 maja o 22.00 na niezwykłe wydarzenie multimedialne "NOSFERATU - SYMFONIA GROZY". Będzie to nasycona autorskimi dźwiękami projekcja jednego z pierwszych dzieł kinematografii - "Nosferatu - symfonia grozy" z 1922 roku w reżyserii F.W. Murnau, czyli niemego filmu dającego początki gatunkowi horroru, a zarazem wprowadzającemu do kina postać wampira - przeżywającą dziś w kulturze swój renesans.

Co ciekawe, „Nosferatu – Symfonia grozy” znalazł się na watykańskiej liście 45 filmów fabularnych, które propagują szczególne wartości religijne, moralne lub artystyczne.

W Teatrze BARAKAH będzie można zobaczyć to arcydzieło kinematografii z polskim dubbingiem  oraz z przestrzenną muzyką wykonywaną na żywo oraz z wykreowanymi  synchronicznymi efektami multimedialnymi. Zespół Cinema Paradiso przeniesie film w nowe obszary percepcji, operując szerokim spektrum muzycznym, poczynając od nastrojowych utworów wykonywanych na wiolonczeli i akordeonie, poprzez elektroniczne, generowane na syntezatorach dźwięki oraz specyficzne wykorzystane instrumenty perkusyjne. Filmowi udzieli głosu znakomity krakowski aktor, związany Teatrem Ludowym oraz Teatrem Barakah,  Kajetan Wolniewicz.

Muzycy Cinema Paradiso dali się wcześniej poznać między innymi współpracując z Maciejem Maleńczukiem i jego zespołami, ale też przy spektaklu „Bal u Wolanda”,  wystawianym na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie.  Jeden z twórców na stałe współpracuje z Teatrem Barakah, będąc producentem  oraz kompozytorem muzyki do spektakli, m.in. do „Szyca”, „Statku dla lalek”.

Zapowiedź filmowa wydarzenia na Youtube dostępna jest tutaj.

(-)
Materiały Teatru
12 maja 2012

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...