Ariel - duch zwiastujący burzę

"Burza" - reż. Igor Gorzkowski - Teatr Ochoty w Warszawie

W najbliższy weekend na scenę Teatru Soho wraca „Burza” Igora Gorzkowskiego wg dramatu Williama Szekspira, a w niej Ariel w kreacji Bartłomieja Bobrowskiego, laureata ostatniej edycji Feliksów Warszawskich.

Aktor na co dzień związany z warszawską sceną narodową od wielu lat współpracuje z Igorem Gorzkowskim, reżyserem i dyrektorem artystycznym Studia Teatralnego Koło i Teatru Ochoty. Na przestrzeni kilku sezonów stworzył szeroką gamę męskich postaci wcielając się m.in. w rolę Konrada w „Ukryj mnie w gałęziach drzew", wuja Truja w „Dolinie Muminków w listopadzie" i doktora Efraima Grüna z „Wariata i zakonnicy". W 2012 roku został doceniony za kreację Ariela w „Burzy". Eteryczny duszek z szekspirowskiego dramatu w interpretacji Bobrowskiego charakteryzuje się płciową ambiwalencją i cyrkową barwnością wyraźnie kontrastującą z surową przestrzenią pofabrycznej sceny w Soho Factory. Najbliższe pokazy spektaklu już 1, 2 i 3 lutego na Mińskiej 25.

U boku Bobrowskiego w spektaklu grają Henryk Talar (za rolę Prospera uhonorowany nagrodą teatralną im. Boya-Żeleńskiego 2012), Wiktoria Gorodeckaja (podwójna laureatka Feliksów Warszawskim), Mateusz Rusin i Wiktor Korzeniewski.

(-)
Materiał Teatru
30 stycznia 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...