Arka na FRINGE

"Bal u Hawkinga" - reż. Renata Jasińska - Teatr Arka we Wrocławiu

Od 2 do 12 sierpnia Teatr Arka wystąpi na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym FRINGE w Edynburgu, ze spektaklem "Bal u Hawkinga" w reżyserii Renaty Jasińskiej. Spektakl ten zostanie zagrany aż 12 razy.

FESTWAL FRINGE

w Edynburgu jest nazywany największą sceną teatralną na świecie. Co roku zespoły z całego świata prezentują tam tysiące spektakli. Festiwal obrósł legendą miejsca niezwykłego, ściąga ponad milion widzów ze wszystkich niemal zakątków naszego globu. W tym roku festiwal obchodzi 45 rocznicę.

ARKA NA SCENIE NEW TOWN THEATRE

To na tej scenie - NEW TOWN THEATRE - wystąpi Teatr ARKA. Na czas festiwalu ulica jest wyłączona z ruchu, przed budynkiem teatru powstanie scena plenerowa, miejsce spontanicznych akcji artystycznych, które będzie udostępnione także Teatrowi ARKA.

Poza Teatrem ARKA tylko na tej jednej scenie NEW TOWN THEATRE wystąpi w sierpniu 18 zespołów z różnych krajów świata.

http://www.newtownedfringe.com

ARKA W LONDYNIE, NA SCENIE ARC THEATRE

W drodze powrotnej Teatr Arka zagra trzy spektakle "Balu u Hawkinga" dla publiczności w Londynie, na scenie ARC THEATRE. Pierwszy spektakl - 17 sierpnia 2013 r.

http://www.eventbrite.co.uk/event/7343796493/efblike.

Dyrektorka ARC Theatre - Carole Pluckrose odwiedziła Teatr ARKA w maju oraz w czerwcu i oglądała dwa spektakle: "Bal u Hawkinga" oraz "Moralność pani Dulskiej do kwadratu". Carole wcześniej bywała we Wrocławiu, z Triple Action Theatre, w którego zespole była aktorką. Występowała z tym teatrem na legendarnym już Festiwalu Teatrów Otwartych oraz na zaproszenie Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego.

(-)
Materiał Teatru
3 sierpnia 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia