Arlekin na walizkach

Teatr Lalek Arlekin w Łodzi

W sobotę Teatr Lalek Arlekin zaczyna swoje zagraniczne wojaże, najpierw w Wielkiej Brytanii, gdzie pokaże w teatrze "The City Academy" w Bristolu, gdzie pokaże "Czerwonego Kapturka"

Po sobotnim spektaklu odbędzie się spotkanie z publicznością i pokaz wybranych technik lalkowych m.in. marionetek zawieszonych na długich, dwu i pół metrowych niciach, z których słynie nasz teatr. Nasi artyści nie odpoczną jednak zbyt długo, gdyż za chwilę wyruszają w kolejną, teatralną podróż, tym razem do Luxemburga. Tam, w następną sobotę zagrają spektakl "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak" na zaproszenie Polskiej Ambasady i Towarzystwa Polonijnego. Występy Teatru Lalek Arlekin doskonale wpisują się w ciąg imprez kulturalnych organizowanych w ramach prezydencji Polski w Unii Europejskiej.

Teatr nie zapomina jednak także o swoich łódzkich widzach, którzy w tym czasie będą mogli obejrzeć spektakl dla najmłodszych widzów "Pstryk". Spektakl jest przyjazną, ciepłą opowieścią o małym chłopcu, który najpierw odnajduje zgubiony uśmiech, a później - szukając największego kraju na świecie, odkrywa, że jest to jego wyobraźnia. Spektakl jest grany w konwencji teatru w teatrze i wprowadza najmniejszego widza w kulisy tworzenia przedstawienia. Dzieci stają się częściowo bohaterami opowieści.

Wszystkie informacje o działaniach Teatru Arlekin znajdują się na  stronie teatru www.arlekin.lodz.pl

(-)
Materiały Teatru
12 listopada 2011

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia