Arte Creatura zaprasza na operetkę Offenbacha

"Orfeusz w piekle" - reż. Dariusz Niebudek - Teatr Muzyczny Arte Creatura

Arte Creatura Teatr Muzyczny zaprasza na Operetkę w Jaworznie do sali widowiskowo-koncertowej w MDK im. Jaworzniaków w Jaworznie.

"Orfeusz w piekle" to pierwsza wielka operetka Jacques'a Offenbacha z niezapomnianym radosnym kankanem. Premiera odbyła się 21 października 1858 roku, wywołując w Paryżu spore poruszenie i gorący aplauz publiczności. Błyskotliwa kpina z napuszonego mitycznego świata i wspaniała muzyka przyniosły Offenbachowi wielki sukces.

Akcja operetki rozgrywa się w starożytnej Grecji. W Tebach znudzeni sobą Orfeusz i jego piękna żona Eurydyka rozmyślają, jak zerwać małżeńskie kajdany i oszukać Zły Los (Opinię Publiczną i teściową w jednym), który zgotował im rolę najczulszych kochanków mitycznego świata. Szczęśliwie Eurydykę porywa zakochany w niej bóg piekieł - Pluton. Małżonek, chcąc nie chcąc, zmuszony przez Opinię Publiczną do poszukiwań zaginionej, udaje się na Olimp.W niebie sam Jowisz postanawia zająć się porwaniem i sfruwa do piekła pod postacią muchy, gdzie "bzyczy" Eurydyce uwodzicielską pieśń. W ten sposób podbija serce ziemskiej piękności. Urażony Pluton każe Jowiszowi oddać kochankę mężowi, z czego wszyscy są niezadowoleni. Orfeusz, jak mówi mit, wyprowadzając Eurydykę z piekła, odruchowo spogląda za siebie i wówczas traci żonę na zawsze. Jak przystało na operetkę, historia kończy się więc szczęśliwie, a uradowany Orfeusz wraca sam na ziemię!

W rolach głównych wystąpią śpiewacy Teatru Muzycznego Arte Creatura - Jarosław Wewióra jako Orfeusz, Beata Witkowska-Glik jako Eurydyka, Michał Musioł / Adam Żaak jako Jowisz, Witold Wrona jako Pluton / Arysteusz, Magdalena Czarnecka jako Kupido, Ewelina Sobczyk jako Diana, Anna Jaskółka-Haśnik jako Wenus, Edyta Nowicka jako Junona / Minerwa, Piotr Rybak jako Styks / Mars / Merkury, Jakub Bergel jako Opinia Publiczna.

Śpiewakom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura
Dyrygent: Bogusław Jan Bemben
Reżyseria: Dariusz Niebudek
Arte Creatura Teatr Muzyczny zaprasza na Operetkę w Jaworznie do nowej sali widowiskowej w MDK im. Jaworzniaków.

Występują tam znakomici artyści z polski i zagranicy w znanym i lubianym repertuarze operetkowym. Barwna scenografia i kostiumy, niebanalna reżyseria, a wszystko z towarzyszeniem orkiestry kameralnej pod batutą uznanych dyrygentów.

W styczniu polecamy operetkę "Orfeusz w piekle" Jacques'a Offenbacha. 28 stycznia, godz. 18.00. Sala widowiskowo-koncertowa w MDK im. Jaworzniaków. Bilety do nabycia w kasie biletowej w MDK im. Jaworzniaków, tel. 795-350-773 oraz na www.artecreatura.art.pl: 50 zł (normalny), 45 zł (ulgowy), 40 (grupowy powyżej 10 osób)

(-)
Materiał organizatora
4 stycznia 2017
Portrety
Dariusz Niebudek

Książka tygodnia

Nice, cosie i duchy. Eseje o sztuce
Pewne Wydawnictwo
Michał Krawczyk

Trailer tygodnia

"Powrót" - reż. Michał...
Michał Zdunik
Bywa tak, że odwiedzamy dom rodzinny ...