Artur Andrus W GTM

Koncert promujący album "Myśliwiecka"

Znany satyryk wystąpi 20 lutego w Gliwickim Teatrze Muzycznym. W programie koncertu znajdą się piosenki z albumu "Myśliwiecka", ale również anegdoty, komentarze i wiersze napisane ze swoistą finezją i szczyptą pobłażliwej ironii

Na co dzień redaktor trójkowej "Powtórki z rozrywki", co tydzień gospodarz spotkań w warszawskiej Piwnicy pod Harendą, znany i lubiany konferansjer różnych spotkań kabaretowych, poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, komentator "Szkła kontaktowego", a także laureat konkursu "Mistrz Mowy Polskiej".

- Jego niewątpliwymi atutami są inteligentne poczucie humoru, dystans do siebie i umiejętność celnej acz ironicznej oceny rzeczywistości. Kabareciarz postanowił nagrać płytę z piosenkami, której nazwa pochodzi od ulicy, przy której znajduje się właśnie siedziba Programu III Polskiego Radia. "Myśliwiecka" przez długi czas utrzymywała się na szczycie list sprzedaży, a pochodzące z niej autorskie utwory "Piłem w Spale, spałem w Pile" czy "Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie" zdobyły pierwsze miejsca list przebojów - informują pracownicy Impresariatu Gliwickiego Teatru Muzycznego.

Koncert promujący płytę stanowi nie tylko możliwość usłyszenia tych przebojów, ale przede wszystkim jest szansą obcowania z jednym z najciekawszych i najbardziej charyzmatycznych polskich artystów kabaretowych. Artur Andrus nie tylko zaśpiewa, ale przede wszystkim podzieli się z widzami swoimi spostrzeżeniami, komentarzami oraz anegdotami, które zawsze pełne są wyrafinowanego smaku.

Występ Artura Andrusa odbędzie się 20 lutego o godzinie 19 w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Bilety w cenie 45 zł i 60 zł są do nabycia w kasie teatru przy Nowym Świecie.

(-)
Materiał Teatru
16 lutego 2013
Portrety
Artur Andrus

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...