Artur Andrus W GTM

Koncert promujący album "Myśliwiecka"

Znany satyryk wystąpi 20 lutego w Gliwickim Teatrze Muzycznym. W programie koncertu znajdą się piosenki z albumu "Myśliwiecka", ale również anegdoty, komentarze i wiersze napisane ze swoistą finezją i szczyptą pobłażliwej ironii

Na co dzień redaktor trójkowej "Powtórki z rozrywki", co tydzień gospodarz spotkań w warszawskiej Piwnicy pod Harendą, znany i lubiany konferansjer różnych spotkań kabaretowych, poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, komentator "Szkła kontaktowego", a także laureat konkursu "Mistrz Mowy Polskiej".

- Jego niewątpliwymi atutami są inteligentne poczucie humoru, dystans do siebie i umiejętność celnej acz ironicznej oceny rzeczywistości. Kabareciarz postanowił nagrać płytę z piosenkami, której nazwa pochodzi od ulicy, przy której znajduje się właśnie siedziba Programu III Polskiego Radia. "Myśliwiecka" przez długi czas utrzymywała się na szczycie list sprzedaży, a pochodzące z niej autorskie utwory "Piłem w Spale, spałem w Pile" czy "Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie" zdobyły pierwsze miejsca list przebojów - informują pracownicy Impresariatu Gliwickiego Teatru Muzycznego.

Koncert promujący płytę stanowi nie tylko możliwość usłyszenia tych przebojów, ale przede wszystkim jest szansą obcowania z jednym z najciekawszych i najbardziej charyzmatycznych polskich artystów kabaretowych. Artur Andrus nie tylko zaśpiewa, ale przede wszystkim podzieli się z widzami swoimi spostrzeżeniami, komentarzami oraz anegdotami, które zawsze pełne są wyrafinowanego smaku.

Występ Artura Andrusa odbędzie się 20 lutego o godzinie 19 w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Bilety w cenie 45 zł i 60 zł są do nabycia w kasie teatru przy Nowym Świecie.

(-)
Materiał Teatru
16 lutego 2013
Portrety
Artur Andrus

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia