„Artyści" pojadą do USA

TVP na MIKOMP-ie z "Artystami"

Telewizja Polska podpisała przedwstępną umowę z „Intrigue Enrtertaiment" na sprzedaż praw do adaptacji serialu „Artyści" na rynek amerykański. W Cannes od 16 do 19 października trwają największe światowe targi telewizyjne MIPCOM 2017. Telewizja Polska jest stałym uczestnikiem tego wydarzenia i jak co roku prezentuje swoją ofertę handlową.

 

- To bardzo ważne, że Telewizja Polska jest obecna na najważniejszych światowych targach takich jak MIPCOM. Nasze produkcje cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zwłaszcza seriale. Podpisany kontrakt świadczy o tym, że warto rozwijać produkcje jako gotowe formaty.

Umowa zawarta z firma Intrigue Entertaiment jest tego dowodem. Producent amerykański przygotuje pilota adaptacji serialu „Artyści", którego zaproponuje wszystkim największym stacjom w USA – powiedział Maciej Stanecki, Członek Zarządu TVP S.A.

TVP podczas tegorocznych targów MIPCOM 2017 prezentuje m.in. seriale: „Miasto skarbów", „Komisja morderstw", „Wojenne dziewczyny" czy „Korona królów", filmy dokumentalne i serie animowane takie jak. „Agatka" czy „Kuba i Śruba".

Stoisko handlowe na MIPCOM 2017 przygotowało Biuro Marketingu i Biuro Handlu TVP.

MIPCOM to największe i najważniejsze wydarzenie biznesowe środowiska audiowizualnego na świecie. Jest skierowane do producentów, stacji telewizyjnych, dystrybutorów i agentów sprzedaży oraz firm działających w obszarze cyfrowych mediów. NA MIPCOM spotykają się osoby odpowiedzialne za zakup i sprzedaż filmów fabularnych, seriali, formatów, filmów dokumentalnych i animacji. Co roku skupia kilkanaście tysięcy przedstawicieli środowiska z ponad 100 krajów.

(-)
Materiał TVP
18 października 2017
Portrety
Monika Strzępka

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia