"Artystyczne wakacje. Pomoc dla dzieci z terenów dotkniętych powodzią"

Teatr im. L. Solskiego pomaga dzieciom

Tarnowski Teatr rozpoczyna realizację projektu: "Artystyczne wakacje. Pomoc dla dzieci z terenów dotkniętych powodzią"

Warsztaty teatralne dla dzieci z terenów powodziowych rozpoczną się 12 sierpnia, a zakończą pokazem stworzonego spektaklu 28 sierpnia. Młodzież - obok zajęć warsztatowych - będzie miała możliwość poznania zaplecza technicznego teatru, zobaczenia profesjonalnego przedstawienia oraz wycieczkę do kina.

- To dobrze, że dzieci i młodzież, które spotkały się niebezpiecznym żywiołem powodzi mają szansę aktywności artystycznej. W ten sposób zapominają o nieprzyjemnych wydarzeniach - mówi Edward Żentara, dyrektor Solskiego. - Poprosiliśmy o pomoc także psychologa, bo podczas spotkania z nim, będzie możliwość porozmawiania o tym jak radzić sobie ze stresem.

Uczestnicy - w wieku od 9 do 16 lat - obejrzą przed rozpoczęciem warsztatów spektakl "Niezwykły dom Pana A.", gdzie przyjrzą się stosowanym technikom scenicznym, przez profesjonalny zespół aktorski. W trakcie kolejnych dni warsztatów prowadzonych przez: Monikę Kufel, Annę Nowicką, Iwonę Kapę, Mariusza Szaforza, Tomasza Piaseckiego oraz Edwarda Żentarę, powstanie tekst "Kopciuszek na nowo napisany" oraz jego sceniczna wersja. Ma opierać się na trawestacji znanego tekstu bajki przerywanego zabawnymi parodiami reklam telewizyjnych. Dzieci uczestniczące w projekcie odwiedzą także kino, gdzie zobaczą film w technice 3D pt. "Ocean przygód".

- Mamy już ponad dwadzieścia zgłoszeń, ale projekt dopuszcza możliwość uczestnictwa jeszcze kilku osób dlatego serdecznie zapraszam tę młodzież, która zastanawia się nad zgłoszeniem do jak najszybszego podjęcia decyzji - podkreśla Rafał Balawejder, z-ca dyrektora. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej naszego teatru.

Materiał nadesłany
12 sierpnia 2010

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...