Atrakcje dla dzieci

Dzień Dziecka - ma stronie E-Dzień Dziecka

Internetowe atrakcje dla dzieci, w tym gry online, spektakle teatralne, bajki i prezentacje - przygotowała Kancelaria Premiera wraz z ministerstwami oraz TVP ABC na Dzień Dziecka. Na kanale YouTube KPRM można zobaczyć premiera Mateusza Morawieckiego czytającego wiersz "Lokomotywa" Juliana Tuwima.


Na facebookowej stronie wydarzenia E-Dzień Dziecka poinformowano, że "Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wraz z ministerstwami oraz TVP ABC przygotowała mnóstwo internetowych atrakcji - gier online, spektakli teatralnych, warsztatów, bajek i prezentacji, a gospodarzem E-Dnia Dziecka będzie Wiadomirek".

Atrakcje przygotowane dla dzieci dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/edziendziecka. Dzieci będą mogły m.in. zagrać w grę online "Godność, wolność i niepodległość", obejrzeć bajki "Przygody Bolka i Lolka", "Reksio", "Porwanie Baltazara Gąbki", a także przedstawienia teatralne "Baśń o trzech konikach", "Pchła Szachrajka", "Bajki robotów".

Najmłodsi będą mogli również podszkolić swoje umiejętności kulinarne, nauczą się jak zrobić domowy budyń, zdrową sałatkę warzywną czy karpatkę.

Na dzieci czekają także zajęcia sportowe z polską gwiazdą short tracku Natalią Maliszewską i wioślarką Natalią Madaj-Smolińską, eksperymenty i kursy majsterkowania, cykl muzyczny dla dzieci "DoNuta Taktuje" oraz zajęcia techniczne.

KPRM przypomniało również, że w sobotę rozpoczął się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Z tej okazji na kanale YouTube KPRM, wiersze i bajki czytają członkowie rządu, w tym m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński oraz minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Dzieci dowiedzą się także jak samodzielnie ozdobić kubek lub filiżankę, co to dziecięcy survival oraz jak radzą sobie psy w Krajowej Administracji Skarbowej.

Katarzyna Krzykowska
Kurier PAP
1 czerwca 2020

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia