Atrakcje na nadchodzący sezon

nowe spektakle w Teatrze Capitol

Tym, którzy poszukują dobrej rozrywki, polecamy spektakl "Klimakterium... i już". Cztery wspaniałe aktorki, "tygrysice w menopauzie", opowiadają o trudnym okresie życia, który nie ominie żadnej z pań. Poczucie humoru głównych bohaterek na pewno rozbawi niejednego widza. Warto też się wybrać na "Bożyszcze kobiet". W roli głównej Piotr Gąsowski i jego nieudane próby nawiązania romansu. Czy jedynym sposobem ubarwienia życia są zdrada i kłamstwo? Przekonajcie się sami!

Kobiety zwykle wybierają nieodpowiednich mężczyzn. Dlaczego tak jest? Być może dowiecie się tego dzięki "Carmen - sztuka na dziesięć telefonów komórkowych". Aby odzyskać wiarę w miłość, można wybrać się także na "Dwie połówki pomarańczy". Co trzeba zrobić, by przekonać się o tym, że uczucie jest prawdziwe -wybierzcie się na premierowy pokaz w niedzielę 9 września. 

Nowością będzie też sztuka "Aktor to aktor". Próba zmierzenia się z geniuszem, męką artysty w formie monologu i dialogu z publicznością. Warto zobaczyć, chociażby dla Cezarego Morawskiego, który gra główną rolę.

19 września po raz pierwszy na deskach tego teatru wystawiane będą "Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania". Być może będzie to jedyna okazja, żeby zobaczyć Piotra Gąsowskiego w damskich ubraniach. Próba zmierzenia się z trudnym tematem. W końcu nie lubimy rozmów o seksie. Jakie mamy problemy? Z czego wynikają? Będzie refleksyjnie, ale też zabawnie.

Kolejny, przedpremierowy spektakl - "Nas troje" - traktuje o kryzysie uczuciowym pary współczesnych polskich inteligentów. Zobaczcie, jak silne może być pragnie wyrozumiałości i akceptacji oraz do czego może prowadzić ich brak.

To przedstawienie z pewnością w niczym nie ustępuje temu wystawianemu w Nowym Jorku - legendarny hit Broadwayu "Dziwna para" to mocny punkt wrześniowego repertuaru. Bohaterowie to kochający uroki życia dziennikarz sportowy, racjonalista i niepoprawny bałaganiarz Oskar oraz jego żywe zaprzeczenie, pedant, hipochondryk i histeryk Feliks. Panowie nie mają szczęścia w miłości, mogą za to zawsze liczyć na siebie nawzajem. Zobaczcie, co wyniknie z zamieszkania Oskara i Feliksa pod jednym dachem. Zdradzimy tylko, że będzie to istna mieszanka wybuchowa.

Jeżeli jesteście fanami Kabaretu Moralnego Niepokoju, l0 września zobaczycie komików w Capitolu. Obiecali, że zaprezentują nowe numery, niepokazywane dotąd w telewizji! Fanom tanecznych show polecamy z kolei "Lady Fosse 2" w wykonaniu artystów znanych z programu "Taniec z gwiazdami", Po spektaklu darmowy wstęp do Clubu Capitol.

To tylko część atrakcji zaplanowanych na wrzesień. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym repertuarem.

Kamila Małocha
Echa Miasta Warszawa
23 sierpnia 2012

Książka tygodnia

ADAPTACJA. Skrzynka z narzędziami
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Marta Miłoszewska

Trailer tygodnia