Atrakcyjne półkolonie dla młodzieży

"Lato w teatrze" - Bartoszyce

Młodzież z Bartoszyc i okolic pracuje nad spektaklem teatralnym. Projekt realizowany przez Teatr Wiczy oraz Młodzieżowy Dom Kultury, jest atrakcyjną półkolonią dla młodzieży. Uczestnicy warsztatów nie tylko ciężko pracują, ale także świetnie się bawią

Grupa ambitnych i kreatywnych osób codziennie, przez 2 tygodnie przygotowuje przedstawienie teatralne. Uczestnicy warsztatów pracują w grupach tematycznych: aktorskiej, kostiumowo-scenograficznej, muzycznej oraz promocyjno dziennikarskiej. Instruktorami są aktorzy Teatru Wiczy, którzy w ciekawy sposób dzielą się swoim doświadczeniem zawodowym.

Początek prac wszystkich grup polega na zapoznaniu się z podstawowymi zagadnieniami tematycznymi, m.in. poprzez zabawę uczestnicy uczą się ruchu scenicznego, podstaw gry na instrumentach muzycznych, wykonania elementów scenograficznych. Owocem tych prac będzie spektakl teatralny zaprezentowany w Bartoszycach (19 lipca) i Bisztynku (20 lipca). Kształt przedstawienia zależeć będzie od pomysłowości i aktywności uczestników.

"Lato w teatrze" to projekt Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W Bartoszycach organizowany jest przez Młodzieżowy Dom Kultury i Teatr Wiczy. To jedyna realizacja projektu "Lato w teatrze" w województwie warmińsko-mazurskim.

(-)
Materiały Organizatorów
14 lipca 2010

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia