Aukcja charytatywna w Teatrze Lalek "Arlekin"

Piotruś Pan był w cenie

Sporo emocji wzbudziła aukcja charytatywna, która zamknęła dzieje Teatru Lalek Arlekin w jego siedzibie przed remontem. - Ze sprzedaży przedmiotów teatralnych wystawionych na aukcji uzyskaliśmy dokładnie 4406 złotych - zapewnia Agnieszka Fornal z Arlekina.

Podczas aukcji w ramach Ostatniej Niedzieli z Arlekinem najwyższą cenę osiągnęły lalki Piotrusia Pana i Wandy - 210 zł oraz duży zegar wolnostojący - 200 zł. Portret Arlekina z ceramiki sprzedano za 185 zł, żyrandol kryształowy ze spektaklu "Kopciuszek" za 150 zł, a drewnianego osła z szopki bożonarodzeniowej - za 135 zł.

Dobrą cenę uzyskały także maski autorstwa Joanny Hrk ze spektaklu "Wiktor i Klap", które kupowano za kwoty od 70 do 100 z

- Cała uzyskana suma została przekazana łódzkiemu oddziałowi Fundacji Dr Clown, która pomaga dzieciom przebywającym w szpitalach i placówkach specjalnych - dodaje Agnieszka Fornal.

Od 24 lutego "Arlekin" wyprowadza się do tymczasowej siedziby, w sali Zespołu Pieśni i Tańca "Harnam", mieszczącej się w jednym z budynków Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Tam też będą grane spektakle teatru w czasie remontu. W pierwszej kolejności będzie można zobaczyć m.in. "Tajemnicę wesołego miasteczka".

Wyceniona na 26,8 mln zł modernizacja siedziby teatru u zbiegu ulic Wólczańskiej i 1 Maja to pierwszy od trzydziestu pięciu lat remont budynku, w którym "Arlein" mieści się od lat 60. Zakończenie prac przewidziano na połowę przyszłego roku.

Dariusz Pawłowski
Polska Dziennik Łódzki online
13 lutego 2013

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia