Aukcja na rzecz festiwalu „Malta" – ruszamy już dzisiaj!

27. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta

Prawie 100 przedmiotów od ponad 50 artystów i ludzi kultury trafiło na Aukcję na rzecz Festiwalu „Malta". Ruszamy już dzisiaj! Zapraszamy na portal charytatywni.allegro.pl.

Aukcję zainicjował na początku maja ilustrator Mariusz „Wilk" Wilczyński, przekazując na licytację pracę Psy szczekają, karawana idzie dalej. Od tego momentu, przez cały miesiąc otrzymywaliśmy przedmioty od kolejnych artystów i ludzi kultury. Można je znaleźć na portalu charytatywni.allegro.pl w kategorii Antyki i sztuka -> Sztuka współczesna -> pozostałe. Każda licytacja będzie trwała 14 dni, a niesprzedane prace będą wystawiane ponownie. Aukcja na rzecz „Malty" potrwa do 17 września. Lista przedmiotów jest na bieżąco uzupełniania, zapraszamy do śledzenia naszego profilu!

Na Aukcję wystawiliśmy zarówno dzieła sztuki, takie jak: przestrzenna 5-metrowa rzeźba Habitat Jarosława Kozakiewicza, prezentowana obecnie w „Zachęcie" czy Studium Larum Edwarda Dwurnika podarowany przez Grażynę Kulczyk.

Wylicytować można także inne cenne dla naszych darczyńców przedmioty: statuetki dla filmów Agnieszki Holland, Małgorzaty Szumowskiej czy Joanny i Krzysztofa Krauze, sukienkę z gali Oscarowej, w której Ewa Puszczyńska odbierała nagrodę za Idę, kopertówka, z którą Maja Ostaszewska pojawiała się na wielu ważnych wydarzeniach artystycznych.

Przedmioty na rzecz aukcji przekazali także m.in.: Magdalena Cielecka, Janusz Gajos, Janusz Głowacki, Roman Gutek, Krystyna Janda, zespół Laibach, Paweł Łysak, Wojciech Makowiecki, Paweł Mykietyn, Krzysztof Penderecki, Jan Peszek, Wojciech Smarzowski, Tomasz Stańko, Jowita Budnik, Wojciech Waglewski, Wacław Zimpel, Lotte van den Berg, Sven Åge Birkeland, Jacek Jaśkowiak, Adam Michnik, czy Danuta Stenka.

17 czerwca g. 15-17 na placu Wolności będziemy licytować wybrane przedmioty niedostępne w aukcji internetowej, m.in. miniaturę pomnika Starego Marycha autorstwa Roberta Sobocińskiego od Grażyny Kulczyk.

Tego dnia będą z nami także niektórzy artyści, których przedmioty trafiły na aukcję, m.in. Małgorzata Szumowska, Andrzej Chyra i Mateusz Kościukiewicz. Wydarzenie będzie transmitowane na antenie Radia Tok.fm.

Każdy wylicytowany przez Państwa przedmiot będzie dla nas wyrazem wsparcia w niepewnej sytuacji finansowej, w jakiej znaleźliśmy się po wstrzymaniu przez ministra kultury, Piotra Glińskiego dotacji na organizację festiwalu.

Za pomoc w przygotowaniu aukcji dziękujemy: galerii Artykwariat, mediom, w szczególności patronom medialnym Aukcji: Radiu Tok.fm i Gazecie Wyborczej oraz inicjatorowi Aukcji, Mariuszowi Wilczyńskiemu!

(-)
Materiał organizatora
16 czerwca 2017

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...