Autor! Autor!

Dajemy autorom szansę na wyjście z cienia

W ramach drugiego spotkania z tego cyklu aktorzy Teatru Powszechnego przeczytają najnowszą sztukę Piotra Rowickiego, pt. Matka.
Autor konfrontuje w niej różne spojrzenia na rolę matki we współczesnym świecie oraz wielorakie wyobrażenia na temat macierzyństwa funkcjonujące w polskiej kulturze. Sztuka została opublikowana w październikowym numerze czasopisma „Dialog".

Piotr Rowicki jest autorem powieści, kryminałów, książek dla dzieci oraz dramatów. W 2010 roku jego sztuka Chłopiec malowany zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie na polską sztukę współczesną „Metafory Rzeczywistości", a rok później sztuka pt. Słoń dostała drugą nagrodę w III edycji konkursu „Komediopisanie".

REŻYSERIA CZYTANIA Wojciech Urbański

OBSADA
Joanna Żółkowska
Paulina Holtz
Anna Moskal
Jacek Beler
Grzegorz Falkowski
Sławomir Pacek
Michał Sitarski

Cykl: Autor! Autor!

Raz w miesiącu Teatr Powszechny w Warszawie będzie zapraszać Widzów na performatywne czytania nowych sztuk polskich autorów, które dopiero oczekują na pełną realizację sceniczną. Założeniem cyklu jest umożliwienie dojścia do głosu autorom dramatycznym, których rola we współczesnym teatrze jest często pomniejszana na rzecz adaptacji lub swobodnych kompozycji tekstów.
W Teatrze Powszechnym pragniemy prezentować dramaty autorskie oraz samych dramatopisarzy, oddając im głos. To oni będą gospodarzami każdego z wieczorów, uzyskując możność spotkania z publicznością, wyjaśnienia swych artystycznych zamierzeń i rozmowy z widzami o zaletach i wadach swych utworów.

Dajemy autorom szansę na wyjście z cienia, a publiczności – na udział w procesie twórczym. Stąd tytuł cyklu – nieco dziś zapomniany okrzyk, jaki powinien rozlegać się na teatralnej premierze – „Autor! Autor!". W Teatrze Powszechnym autorzy pojawią się znów przed publicznością, a wspierać ich będą czołowi aktorzy Teatru, którzy wezmą udział w czytaniach ich sztuk.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym szczególnym doświadczeniu!

Wstęp wolny.
Rezerwacja bezpłatnych wejściówek:
Kasa biletowa: tel. 22 818 25 16; e-mail:kasa@powszechny.art.pl
Biuro Obsługi Widzów: tel. 22 818 48 19, e-mail: bow@powszechny.art.pl

(-)
Materialy organizatorów
6 listopada 2012
Portrety
Piotr Rowicki

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...