Autorski program Krzysztofa Dauszkiewicza

"Tuskuland" reż. Krzysztof Dauszkiewicz - Teatr Kamienica w Warszawie

Prześmiewczo potraktowane absurdy dzisiejszego społeczeństwa oraz celnie wypunktowane wpadki z życia politycznego znajdziemy w "Tuskulandzie" - autorskim programie Krzysztofa Daukszewicza. Znany satyryk zaprezentuje go w Kamienicy 23 stycznia i 22 lutego.

W programie, obok bieżących komentarzy, Krzysztof Daukszewicz przypomni także swoje hity, takie jak: "Listy do Hrabiego" czy opowieści ze zbioru "Meneliki". "Tuskuland" bez wątpienia jest zatem gratką dla miłośników kabaretu i satyry w starym, dobrym stylu.

Krzysztof Daukszewicz jest satyrykiem, poetą, kompozytorem, gitarzystą i piosenkarzem. Zadebiutował w 1976 roku w I Biesiadzie Humoru i Satyry autorskim programem kabaretowym "Dookoła Wojtek", za który otrzymał II nagrodę. Współpracował m.in. z kabaretami "Gwuść", "Na Pięterku", "Hotel Nitz" i "Egida" oraz z Teatrem na Targówku. Realizował także autorskie recitale i programy telewizyjne, takie jak: "Na tronie", "U pana Krzysia", "Rozmowy ze zgryzem". Od 2005 roku jest stałym gościem na antenie programu "Szkło kontaktowe", nadawanego w TVN24. Jest również autorem sztuk teatralnych: "Cycek" i "Bunkier", zbioru satyrycznego "Między Worłujem a Przyszłozbożem" oraz wielu książek, piosenek oraz felietonów.

(-)
Materiał Teatru
23 stycznia 2015

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
Małgorzata Langier
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...