Bagatela w Polkowicach

"Wujaszek Wania" - reż. Waldemar Śmigasiewicz - Teatr Bagatela w Krakowie - 15. Oblicza Teatru

TEGOROCZNA LAUREATKA NAGRODY PUBLICZNOŚCI CZYLI ZŁOTEGO MIEDZIAKA W KATEGORII NAJLEPSZA AKTORKA PO RAZ KOLEJNY POJAWI SIĘ W POLKOWICACH. CZY TYM RAZEM RÓWNIEŻ PODBIJE SERCA POLKOWICZAN? „WUJASZEK WANIA” TEATRU BAGATELA W POKOWICACH Z MAGDALENĄ WALACH W ROLI SONI TO KOLEJNY SPEKTAKL XV FESTIWALU „OBLICZA TEATRU”.

Odbierając Złotego Miedziaka za rolę w spektaklu „Tramwaj zwany pożądaniem", Magdalena Walach podkreśliła, że to dla niej najważniejsza nagroda, bo przyznana przez publiczność.

W czwartek 14 marca po raz kolejny będziemy mogli podziwiać jej kunszt aktorski. Tym razem zobaczymy ją w znakomitym spektaklu Teatru Bagatela pt. „Wujaszek Wania" w reż. Waldemara Śmigasiewicza. Podobnie jak inne dramaty Antoniego Czechowa tak i ten wypełnia bezradność, wobec życia, niepewność jutra, chęć działania i równocześnie doskwierająca niemożność zmobilizowania się do czynu. Fenomen twórczości Czechowa polega przede wszystkim na tym, że jest uniwersalna i ponadczasowa. Jego historie nie są lokowane w określonym czasie czy miejscu, a każdy z nas może być ich bohaterem.

„Wujaszek Wania" to opowieść o nieszczęśliwie zakochanych w sobie ludziach, o ich tęsknotach i rozterkach, o poszukiwaniu sensu życia.

Świetna scenografia i subtelne kostiumy doskonale oddają ponadczasowość sztuki, a znakomita gra aktorska wspomnianej Magdaleny Walach, Pawła Sanakiewicza, Urszuli Grabowskiej, Dariusza Starczewskiego czy Marka Boguckiego sprawia, że przenosimy się do innego świata, wchodzimy do czyjegoś domu i stajemy się świadkami, a nawet uczestnikami wydarzeń. Dodatkowo niepowtarzalny nastrój stwarza rewelacyjna praca światła.

Bilety w cenie 45 zł, 50 zł do nabycia w kasach Ośrodka Kultury (ul. Skalników 4), Kina (ul. Dąbrowskiego 1) i Galerii „Rynek 26". Telefoniczna rezerwacja pod nr 76 746 88 14.

(-)
Materiał Organizatora
20 marca 2013

Książka tygodnia

Wiersze prawie wszystkie. Tom I
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Agnieszka Osiecka

Trailer tygodnia