Bajka w nowej wersji

"Czerwony kapturek" - reż: Jacek Malinowski - Scena Fraszka

W niedzielę 26 września odbędzie się kolejna premiera na Scenie Fraszka - lalkowej scenie Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Tym razem "na warsztat" wzięto następny klasyczny tytuł - "Czerwonego Kapturka". Jeśli jednak myślicie, że opowieść o małej dziewczynce, która wędrując przez las do chorej babci, spotyka na swojej drodze groźnego wilka, znacie na wylot i nic Was nie zaskoczy, to jesteście w błędzie...

Będzie to „Czerwony Kapturek” w całkowicie nowej wersji, opowiedzianej lekko, barwnie i z humorem. Co prawda będzie tu i mała rezolutna dziewczynka, i chora babcia, i koszyk pełen smakołyków, a nawet dzielny myśliwy, ale zamiast jednego strasznego wilka, Czerwony Kapturek spotka w lesie... Kogo? Ano, właśnie. Tego nie zdradzimy. Żeby sie o tym przekonać, koniecznie trzeba zobaczyć najnowszy spektakl Sceny Fraszka.

Teatr wraz z Czerwonym Kapturkiem zaprasza Was w kolejną podróż do magicznej krainy bajek, w której nie można się nudzić…

* * *

Jacek Malinowski (ur. 1981) – reżyser, absolwent i wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie – Wydziału Lalkarskiego w Białymstoku. Pochodzi z Łomży, mieszka w Białymstoku. Od 2009 r. dyrektor artystyczny Teatru Maska w Rzeszowie.

Jego przedstawienia były licznie nagradzane. Deszcz pochwał od publiczności i krytyków posypał się na "Nibylandię" przygotowaną w Białostockim Teatrze Lalek w 2007 roku. Spektakl zebrał także nagrody aktorskie na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu (w 2007 r.). Malinowski jest wziętym reżyserem, który pracuje w teatrach w całej Polsce.

oprac. m.w.
Materiały Teatru
22 września 2010

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia