Bajki filozoficzne dla dzieci

"Muchomor - Filozofia" - aktor Tadeusz Płuciennik - Teatr Lalki i Aktora "Pinokio" w Łodzi

Teatr Pinokio zaprasza na drugie spotkanie z cyklu "Wiem, co to jest książka". Tym razem będziemy mieli okazję zamienić się w prawdziwych filozofów, a bajki filozoficzne z serii "Muchomor - Filozofia" przybliży nam Tadeusz Płuciennik, aktor Pinokia.

Będziemy mieli okazję przekonać się, jak wspaniałą zabawą może stać się rozmowa oraz że filozofia jest naprawdę dla wszystkich - dla dzieci i dla dorosłych.

Czytaniu, tak jak poprzednio, będą towarzyszyć warsztaty tematyczne. Podczas spotkania podejmiemy próbę analizy filozoficznej "ciszy". W jakich sytuacjach cisza jest cenna i potrzebna? W których momentach pojawia się dźwięk i czym jest, czy tylko opozycją ciszy?

Zapisy na spotkanie: tel. 42 636 66 90 oraz olga@teatrpinokio.pl

Informacje o książce

Seria Filozofowie do dzieci, tłumaczenie Tymek Skowroński, projekt graficzny Agnieszka Malmon, Muchomor 2011

Książka jest wyborem cytatów z wielkich filozofów, od starożytnych do współczesnych. Każdy cytat ilustruje - objaśnia historia z życia Klary i Leona, uczniów gimnazjum. Z tej książki dzieci dowiedzą się kto powiedział i co znaczy "Myślę więc jestem", "Carpe diem", "Wiedza to potęga", "Siła nie jest Prawem". Poznają Arystotelesa, Sokratesa, Senekę, św. Augustyna, Kartezjusza, Rousseau, Bergsona, Sartre i wielu innych filozofów.

(-)
Materiał Teatru
22 marca 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...