Bajki i nietypowy cyrk

Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek - Pozytywka

Trzy dni wydarzeń dla dzieci, ale też dla dorosłych, którzy chcieliby znów poczuć się jak maluchy. Między 8 a 10 września w Bydgoszczy będzie trwała pierwsza edycja Magicznego Festiwalu Świata Baśni i Bajek.

Skąd pomysł na taką imprezę?

- Właściwie pojawił się w mojej głowie, gdy zostałam mamą - tłumaczy organizatorka Aneta Pytlak z fundacji BRWI. - Byłam też na festiwalu "Dziecinada" we Wrocławiu i bardzo mi się tam podobało. Stwierdziłam, że może uda się zorganizować coś podobnego w Bydgoszczy.

Festiwal jeszcze się nie zaczął, ale już wygląda na to, że jest strzałem w dziesiątkę, ponieważ zapisy na większość spotkań z bajarkami i baśniowych warsztatów są zamknięte. - Zainteresowanie jest ogromne, ale oczywiście mamy do zaproponowania wiele innych atrakcji, na które wstęp będzie dla wszystkich chętnych - mówi Pytlak i poleca.

- Bardzo ciekawie zapowiada się między innymi interaktywna opera dla dzieci "Nutki Milutki", jaką będzie można zobaczyć 10 września o godz. 17-30 w amfiteatrze Opery Nova - mówi.

Niezwykle interesujący może być też występ grupy teatralnej Klinika Lalek, która od lat występuje nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Do Bydgoszczy przyjedzie z projektem "Cyrk bez przemocy", czyli z największym cyrkiem marionetek na świecie. W rolach zwierząt występują tu ogromne marionetki naturalnej wielkości. Będą to między innymi słoń i żyrafa. "Pokazujemy piękno teatru lalek zamiast cierpienia zwierząt" - pisze grupa teatralna.

Joanna Pluta
Gazeta Pomorska
26 sierpnia 2017

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...