Bajkomat i inne

"Teatralne Podwieczorki" - Teatru Gry i Ludzie w Katowicach

Po ogromnym zainteresowaniu w poprzednim sezonie również i w tym, zapraszamy tych mniejszych i tych odrobinę większych widzów na "Teatralne Podwieczorki".

W każdą niedzielę, na scenie Teatru Gry i Ludzie, przy Al. Niepodległości 2, począwszy od 21 października, o godzinie 16:00 każdy znajdzie uśmiech, zabawę i prawdziwą ucztę teatralną.

Podwieczorek kojarzy się z czymś przyjemnym i najlepiej smakuje, gdy spożywany jest w rodzinnej atmosferze. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom we foyer czekać będzie na widzów drobny, słodki poczęstunek oraz mnóstwo kredek, farbek i papieru kolorowego, które niewątpliwie umilą czas oczekiwania na trzeci dzwonek.

Jako pierwszy w cyklu proponujemy spektakl „Bajkomat”. Bajkomat to bardzo nietypowa maszyna, która daje dzieciom... bajki.

Dzięki niej w pewnym szarym i zwyczajnym miasteczku wcale nie jest smutno. Ale niestety któregoś dnia bajkomat się psuje... Czy bohaterowie z pomocą dzieci odnajdą sposób, aby go naprawić?

Na spektakl, pełen dowcipu, muzyki i barw, składają się 2 historie: O niesfornym Jaśku, który dostrzega piękno w deszczowej pogodzie i o królestwie Bałaganu, w którym zaczynają się kłopoty z powodu zaginięcia małego pieska. Wykorzystane tu zostały elementy teatru lalkowego, oraz gra w żywym planie. Autorzy spektaklu pragną zachęcić widzów, zarówno dużych jak i małych do twórczej zabawy z bajką, tą dobrze znaną z literatury, jak i tą wymyśloną w jednej chwili, zaklętą w zwykłych przedmiotach.

Najbliższy repertuar:

21.10 - "BAJKOMAT"
28.10 - "OPOWIEŚCI WAGANTÓW"
4.11 - "TAKIE SOBIE BAJECZKI"
11.11 - "CYBERBAJARZ"
18.11 - "KOTY TRZY"

Teatr Gry i Ludzie, Katowice, al. Niepodległości 2 (budynek dawnego dworca kolejowego Katowice – Dąbrówka Mała)
Ceny biletów:
normalny 12,- zł, rodzinny (dla 4 osób) 36,- zł
Rezerwacja biletów:
e-mail: rezerwacja@gryiludzie.pl
tel. stacjonarny: (32) 354 27 35 – w dniu spektaklu od godziny 10:00
tel. komórkowy: 501 395 069 – codziennie
Kasa będzie czynna w dniu spektaklu, od godz. 14.30

Magda Tramer
Materiały Teatru
5 października 2012

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...