Bajkowa premiera

„Czerwony Kapturek" Julii Holewińskiej w reżyserii Wojciecha Farugi w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

W ramach ferii zimowych Teatr Polski w Bydgoszczy przygotował dla swoich najmłodszych widzów premierę najnowszej bajki – „Czerwonego Kapturka" Julii Holewińskiej w reżyserii Wojciecha Farugi.

W trakcie ferii zaprosimy dzieci oraz całe rodziny na premierę spektaklu „Czerwony Kapturek". Tekst napisany przez Julię Holewińską, wzbogacony zabawnymi piosenkami w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego w Bydgoszczy, wyreżyseruje dyrektor bydgoskiej sceny Wojciecha Faruga.

Na muzyczną opowieść o dziewczynce, która podróżując do chorej babci, przeżywa mnóstwo przygód, zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
Premiera muzycznego spektaklu „Czerwony Kapturek" Julii Holewińskiej w reżyserii Wojciecha Farugi odbędzie się 28 stycznia (piątek) o godz. 18.00 na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Tego dnia o godz. 10.00 zagramy pokaz przedpremierowy spektaklu. Kolejne pokazy „Czerwonego Kapturka" już 29 stycznia (sobota) o godz. 16.00 oraz 30 stycznia (niedziela) o godz. 11.00.

Bilety na spektakle ze styczniowego repertuaru Teatru Polskiego w Bydgoszczy są dostępne na stronie www.teatrpolski.pl w zakładce „KUP BILET ONLINE" . Bilety można także zakupić w kasie biletowej Teatru (wejście główne od ul. 20 stycznia 1920r.) w godzinach jej otwarcia, tj. od środy do piątku od 14.00 do 18.00.

"Czerwony Kapturek" to muzyczna opowieść o dziewczynce podróżującej przez las do swojej chorej babci, gdzie spotyka głodnego i przebiegłego wilka.

Ludowa baśń doczekała się niezliczonych wersji, jednak najczęściej interpretowano ją jako ostrzeżenie przed zagrożeniami czającymi się w obcym świecie. Twórcy bydgoskiego przedstawienia pozostają z dala od archaicznej wizji wychowawczej i zbędnego moralizatorstwa. W muzycznej oprawie spektakl przybierze kształt dynamicznej i przewrotnej opowieści o strachu i odważnym stawianiu mu czoła. To również opowieść o bezinteresownej pomocy i o dobru, które ostatecznie zawsze wygra ze złem.

Tekst wzbogacony został o zabawne piosenki, które będą atrakcyjne dla całych rodzin, nauczycieli i pedagogów.

Aleksandra Rzęska
Materiał Teatru
28 stycznia 2022
Portrety
Wojciech Faruga

Książka tygodnia

Aurora 2023. Sztuki finałowe/final list
Miejski Dom Kultury i Teatr Polski w Bydgoszczy
pod redakcją Davita Gabuni, Julii Holewińskiej, Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej

Trailer tygodnia

Czarna Maska
Georg Zlabinger
Krzysztof Penderecki - „Czarna Maska”...