Bajkowa wiosna w TPB

„Sprzedawcy bajek" i inne "bajki" w Nocy Teatrów

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza młodzież i dzieci wraz z rodzicami na „Bajkową wiosnę". Maj i czerwiec w TPB obfitować będzie nie tylko w spektakle, które od lat znajdują się na afiszu bydgoskiej sceny, ale także premiery dwóch nowych spektakli.

 

Majowy repertuar otwiera premiera bajki „Sprzedawcy bajek" Marii Wojtyszko w inscenizacji czeskiego reżysera, dyrektora artystycznego Wrocławskiego Teatru Lalek – Jakuba Krofty. Premiera spektaklu zaplanowana jest na 11 maja, natomiast dzień później odbędzie się pokaz w ramach ogólnopolskiej akcji „Bilet za 300 groszy". Bilety za symboliczne 3 zł będzie można zakupić wyłącznie tego samego dnia (12 maja) w kasie Teatru (brak możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc). Jedna osoba może nabyć max. 5 biletów.

Na kolejne pokazy „Sprzedawców bajek" zapraszamy w dniach 13-20 maja oraz 2-3 czerwca. Pod koniec maja i na początku czerwca na afisz powrócą także dwie, znane już bydgoskiej publiczności, bajki: „Pchła Szachrajka" Jana Brzechwy w reż. Łukasza Gajdzisa (28, 29 maja, 1 czerwca – Dzień Dziecka) oraz „Mleko" w reż. Pawła Łysaka (2 i 3 czerwca). Aktorzy wprowadzają najmłodszą widownię w bajkowy świat oparty na nieposkromionej wyobraźni. Młodzież powyżej 13. roku życia będzie mogła z kolei poznać tekst Juliusza Słowackiego „Balladyna" w zupełnie nowej, muzycznej odsłonie. Od 7 do 9 czerwca zapraszamy na spektakl „Balladyna. Wojna wewnętrzna" w reż. Justyny Łagowskiej.

W ramach tegorocznych obchodów Nocy Teatrów (w nocy z 9 na 10 czerwca) otwieramy TPB dla naszych widzów. Po spektaklu planujemy „wyprzedaż garażową" scenografii oraz rekwizytów pochodzących ze zdjętych z afisza przedstawień. Tego szczególnego wieczoru zapraszamy również do zobaczenia Teatru od kulis. Wycieczka będzie okazją do poznania codziennej pracy realizatorów światła, akustyków i inspicjentów. Zajrzymy do aktorskich garderób, by chwilę potem znaleźć się w pełnej kostiumów pracowni krawieckiej. Spędzimy tę noc razem wśród dekoracji, plakatów i osób, które opowiedzą nam o Teatrze więcej, niż moglibyśmy przeczytać nawet w najlepiej prowadzonym archiwum.

Ostatnią propozycją dla młodzieży, a jednocześnie ostatnią premierą (21 czerwca) w sezonie 2017/2018 będzie „Kopciuszek" Joëla Pommerata w reż. Łukasza Gajdzisa. Na popremierowe pokazy spektaklu zapraszamy od 22 do 24 czerwca. Niebawem ogłosimy pełną obsadę spektaklu, w którym swój udział potwierdziła znakomita polska aktorka.

Bilety do nabycia w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy (bilety@teatrpolski.pl; +48 52 339 78 18; +48 885 60 70 90 ) oraz poprzez stronę www.teatrpolski.pl (zakładka KUP BILET). Szczegóły na www.teatrpolski.pl

(-)
Materiał Teatru
23 maja 2018

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia