Bajkowe weekendy

gdański Teatr Miniatura zaprasza

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, w dwa kolejne marcowe weekendy: 16 i 17 oraz 23 i 24 marca, na widzów Teatru Miniatura czeka niespodzianka. Foyer teatru opanują postacie z bajek.

Z najbardziej magicznego miejsca w teatrze - Rekwizytorni - wyfruną bohaterowie różnych opowieści, które kiedyś pojawiły się w repertuarze Miniatury. Będzie można z nimi porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie z ulubioną postacią. Każdego dnia akcja zacznie się na godzinę przed spektaklem i potrwa do 45 minut po spektaklu.

Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej akcji "Dotknij teatru".

"Dotknij teatru" to ogólnopolski projekt przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, którego celem jest stworzenie możliwość twórczego spotkania artystów teatru i widzów.

W dniach 18-28 marca widzowie 39 miejscowości w 16 województwach będą mogli wziąć udział w specjalnie z tej okazji przygotowanych wydarzeniach: spektaklach, próbach otwartych, warsztatach edukacyjnych, zwiedzaniu teatrów, spotkaniach z twórcami, wystawach, koncertach, czy happeningach.

Dzięki temu widzowie poznają teatr od kuchni, a artyści podzielą się swoimi osiągnięciami i doświadczeniami.

Po raz pierwszy Dotknij teatru odbyło się w Łodzi w 2010 roku. Inicjatorem projektu była grupa łódzkich artystów i animatorów kultury, a liderem i koordynatorem - Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. W 2012 roku "Dotknij teatru" zorganizowano w czterech województwach łódzkim, mazowieckim, wielkopolskim i śląskim. W tym roku projekt zyskał prawdziwie ogólnopolski charakter - włączyły się do niego instytucje ze wszystkich szesnastu województw.

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto ustanowione w 1961 r. dla upamiętnienia otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 r. Dzień obchodów wyznaczono na 27 marca.

Szczegółowy program: www.dotknij-teatru.pl

www.facebook.com/dotknijteatru

W repertuarze:

16 marca, godz. 12.00 "Tajemnica kina" (Duża Scena)

17 marca, godz. 15.00 "Afrykańska przygoda" (Sala Kameralna)

17 marca, godz. 17.00 " Tajemnica kina" (Duża Scena)

23 marca, godz. 12.00 "Baltic. Pies na krze" (Duża Scena)

24 marca, godz. 15.00 "Afrykańska przygoda" (Sala Kameralna)

24 marca, godz. 17.00 "Baltic. Pies na krze" (Duża Scena)

Więcej informacji: www.teatrminiatura.pl

(-)
Materiał Organizatora
15 marca 2013

Książka tygodnia

Twórcza zdrada w teatrze. Z problemów inscenizacji prozy literackiej
Wydawnictwo Naukowe UKSW
Katarzyna Gołos-Dąbrowska

Trailer tygodnia