"Bal u Hawkinga" jedzie do Edynburga

na Międzynarodowy Festiwal Teatralny Fringe

Spektakl integracyjnego Teatru Arka został zakwalifikowany na tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Teatralny Fringe w Edynburgu. 24 czerwca o godz. 19 wrocławski pokaz spektaklu przed wyjazdem.

Przedstawienie skupia uwagę na postaci wybitnego naukowca Stephena Hawkinga. Jednakże interpretacja biografii oraz dorobku naukowego tego wybitnego człowieka jest jedynie pretekstem do szerszej dyskusji o statusie kulturowym i społecznym osób niepełnosprawnych.

Twórcy "Balu u Hawkinga" stawiają mocne pytania o istotę niepełnosprawności. Czy ciało, które w całości jest funkcjonalne należy nazywać pełnosprawnym, a ciało z defektami niepełnosprawnym? Co decyduje o tej kategoryzacji? Stygmatyzm społeczny czy diagnoza medyczna? Czy niepełnosprawni mają prawo do swojej cielesności, miłości, spełnienia w relacjach damsko-męskich? Spektakl zaprasza do podjęcia próby mentalnego oswajania niepełnosprawności, jak również jest sprzeciwem wobec konformizmu oraz wiary w płytkie wartości. Tak odważnej i pozytywnej dyskusji w teatrze o cielesności osób niepełnosprawnych dawno nie było

Rezerwacja biletów:

teatr@teatrarka.pl

tel. (71 )723-78-03; 500-423-919

www.teatrarka.pl

(-)
Materiał Teatru
12 czerwca 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia