Balet, chór i orkiestra na 100-lecie

"Cygańska miłość cnotliwej Zuzanny" - Opera na Zamku w Szczecinie

W 100-lecie prapremier operetek "Cnotliwa Zuzanna" Jeana Gilberta oraz "Cygańska miłość" Franza Lehara, Opera na Zamku zaprasza na wieczór wysublimowanej rozrywki z pikantną domieszką operetkowych wdzięków

Adaptacja dwóch dzieł w wersji koncertowej, wykonana przez solistów Opery na Zamku, którym towarzyszyć będzie balet, chór oraz orkiestra pod batutą Warcislawa Kunca zapewnią chwile doskonałej zabawy i emocji w ten chłodny listopadowy wieczór.

Lehar był uznanym kompozytorem i muzykiem. Jego dzieła zachwycają szeroką paletą barw muzycznych, a wkład w rozwój opery i operetki jest niezaprzeczalny. Jego utwory odznaczają się odcieniem ironii i szczególną lotnością, zmieszanymi z nutami nostalgii i wyrafinowania. Lehar był ostatnim wielkim twórcą operetki wiedeńskiej. Oprócz utworów scenicznych pisał również partytury dla filmu, poematy symfoniczne, koncerty na skrzypce, walce i marsze, utwory na fortepian oraz niezliczone piosenki. Do jego najważniejszych dziel należą: Wesoła wdówka, Hrabia Luksemburg, Cygańska miłość, Paganini, Carewicz i Kraina uśmiechu.

W spektaklu zobaczymy niemal cały zespół Opery na Zamku.

mk
Głos Szczeciński
19 listopada 2010

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...