Balet, chór i orkiestra na 100-lecie

"Cygańska miłość cnotliwej Zuzanny" - Opera na Zamku w Szczecinie

W 100-lecie prapremier operetek "Cnotliwa Zuzanna" Jeana Gilberta oraz "Cygańska miłość" Franza Lehara, Opera na Zamku zaprasza na wieczór wysublimowanej rozrywki z pikantną domieszką operetkowych wdzięków

Adaptacja dwóch dzieł w wersji koncertowej, wykonana przez solistów Opery na Zamku, którym towarzyszyć będzie balet, chór oraz orkiestra pod batutą Warcislawa Kunca zapewnią chwile doskonałej zabawy i emocji w ten chłodny listopadowy wieczór.

Lehar był uznanym kompozytorem i muzykiem. Jego dzieła zachwycają szeroką paletą barw muzycznych, a wkład w rozwój opery i operetki jest niezaprzeczalny. Jego utwory odznaczają się odcieniem ironii i szczególną lotnością, zmieszanymi z nutami nostalgii i wyrafinowania. Lehar był ostatnim wielkim twórcą operetki wiedeńskiej. Oprócz utworów scenicznych pisał również partytury dla filmu, poematy symfoniczne, koncerty na skrzypce, walce i marsze, utwory na fortepian oraz niezliczone piosenki. Do jego najważniejszych dziel należą: Wesoła wdówka, Hrabia Luksemburg, Cygańska miłość, Paganini, Carewicz i Kraina uśmiechu.

W spektaklu zobaczymy niemal cały zespół Opery na Zamku.

mk
Głos Szczeciński
19 listopada 2010

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia