Baletowa ekstraklasa wystąpi na deskach Dramatycznego

"Jezioro łabędzie" Piotra Czajkowskiego

Która z dziewczynek nie marzyła w dzieciństwie, żeby zostać tancerką albo baletnicą? Baletnice i baletmistrzów będzie można już wkrótce na scenie Teatru Dramatycznego.Baletnice mają delikatne ruchy, płynął wręcz po scenie.

A praktycznie każda z nich marzy, żeby wystąpić w "Jeziorze łabędzim". To zdecydowanie największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność na świecie.

Na scenie widzom jawi się ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia. Balet opowiada o prawdach uniwersalnych: o ludzkich namiętnościach, o walce dobra ze ziem, o zdradzie, bólu, ale przede wszystkim o potędze miłości. Ta bajkowa, piękna opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów - Piotra Czajkowskiego -wprowadzą każdego widza w cudowny, magiczny świat baletu klasycznego. Czy spodoba się białostoczanom, będzie można sprawdzić podczas polskiego tournee w październiku. Wtedy to arcydzieło sztuki baletowej zaprezentuje Royal Russian Ballet. W Białymstoku spektakl zobaczyć będzie można 3 października w Teatrze Dramatycznym przy ulicy Elektrycznej 12.

Royal Russian Ballet to zespól, który powstał w Charkowie w 2007 roku. Tworzą go artyści rosyjscy i ukraińscy. Szturmem zdobywają sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody.

Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości: Mikhail Bezzubikov - solista Bolszoj Ballet, który ukończył słynną rosyjską szkołę choreografii w Perm i w uznaniu wielu zasług otrzymał tytuł Honorowego Artysty Rosji; Anatoliy Kazatskiy - menedżer zespołu, tancerz i choreograf, m.in. zwycięzca Międzynarodowego Konkursu " Serge Lifar 2002".

Taniec to nie wszystko. Dopełniają go przeróżne elementy, które dość znacząco wzmacniają efekt końcowy. Są wśród nich zachwycające kostiumy, piękna scenografia, a przede wszystkim młodzieńcza pasja i perfekcja w wykonaniu. To wszystko sprawia, że grono wielbicieli Royal Russian Ballet stale rośnie. Zespół złożony z młodych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej oczarował już publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej.

Bilety

Tancerze na scenie dają z siebie wszystko. Są perfekcyjni, a ich ruchy dopracowane w każdym szczególe. To właśnie ruchem potrafią wyrazić emocje. Patrząc na nich nie potrzeba słów. Język ciała jest ponadczasowy i zrozumieć go może każdy mieszkaniec kuli ziemskiej.

Białostocki spektakl spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Bilety na 3 października na godz. 20 zostały już wyprzedane. W związku z tym już dziś w Biurze Ogłoszeń "Kuriera Porannego" rusza sprzedaż biletów na godzinę 17. Więcej informacji uzyskają Państwo pod numerem telefonu 85 748 96 00.

(uk)
Kurier Poranny
17 września 2013

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

12. Festiwal Sztuk Alt...
Paweł Wrona
Odkrywanie świata sztuk alternatywnyc...