Baletowy tryptyk

„Tryptyk baletowy" - "Bolero" chor. Jacek Przybyłowicz - "Displaced" - chor. Joshua Legge - "Mandragora" - chor. Grzegorz Brożek - Teatr Wielki w Łodzi

Trzech kompozytorów, trzy kompozycje i trzech choreografów... Taki tym razem wieczór baletowy proponujemy Państwu, idealny – jak się Państwo przekonają – na spędzenie wieczoru w teatrze.

Trzej młodzi choreografowie: Grzegorz Brożek, Joshua Legge i młody, ale z dużym dorobkiem Jacek Przybyłowicz, dobrze znani nie tylko z naszej sceny, przygotowali swoje choreograficzne wizje znakomitych i powszechnie lubianych utworów muzycznych: Mandragorę Karola Szymanowskiego, Displaced (do Koncertu e-moll op.85 Edwarda Elgara) i kultowe Bolero Maurice'a Ravela.

Każdy inny w nastroju i stylistyce, każdy intrygujący i pobudzający emocje, a wszystkie trzy - w swojej wymowie scenicznej i choreograficznej pogłębionej wyobraźnią i wrażliwością choreografów – niezwykle interesujące i wciągające widza w bogaty świat dźwięku, tańca i ludzkich namiętności.

Jeden jeszcze niezaprzeczalny walor - to niepowtarzalna możliwość spotkania ze współczesną baletową interpretacją wspaniałych dzieł muzycznych kompozytorów, pozornie tylko, nam odległych i wydawać by się mogło – niezrozumiałych. A, że mogą być nam bliscy i zrozumiali, a ich muzyka - czytelna i robiąca wrażenie, przekonają się Państwo uczestnicząc w tym pięknym, mądrym i atrakcyjnym teatrze tańca.

Zapraszamy, ten wieczór z pewnością pozostanie na długo w Państwa i sercach i pamięci!

Dominika Woźniak
Teatr Wielki w Łodzi
13 czerwca 2022

Książka tygodnia

Janusz Warmiński i jego Teatr Ateneum
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie - Wydawnictwo
Aneta Kielak-Dudzik

Trailer tygodnia

Polskie Orędzie na Mię...
Svitlana Oleshko
W tym roku autorką Orędzia Polskiego ...