"Bambusowa Księżniczka"

"Bambusowa księżniczka" - reż. Noriyuki Sawa - Teatr Maska w Rzeszowie

Nowy sezon w Teatrze Maska w Rzeszowie rozpoczął się premierą barwnego spektaklu "Bambusowa Księżniczka" w reżyserii japońskiego artysty Noriyuki Sawy.

Noriyuki Sawa to zarówno reżyser, jak i scenograf. Przy "Bambusowej Księżniczce" asystentem reżysera była Ewa Mrówczyńska, aktorka z Teatru Maska, którą również zobaczyliśmy w premierowym przedstawieniu. W spektaklu familijnym z Dalekiego Wschodu pojawiają się nie tylko niezwykła dziewczynka i jej opiekunowie, ale także smok, mityczna góra, wielka bitwa z niezwykłym wojskiem i wiele fascynujących przygód - mówią twórcy premierowego spektaklu "Bambusowa Księżniczka". - To przedstawienie inspirowane japońską baśnią z początków okresu Heian (od 794 do 1185 roku), zostało przygotowane przez Noriyuki Sawę - twórcę pochodzącego z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Oprócz Ewy Mrówczyńskiej na scenie zobaczyliśmy również Jadwigę Domkę, Kamilę Olszewską, Tomasza Kuliberdę i Roberta Luszowskiego. Autorem muzyki jest Iga Eckert.

Realizację spektaklu "Bambusowa Księżniczka" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zapraszamy!

Ula Sobol
Nowiny Gazeta Codzienna
29 września 2017

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia