Bardzo familijne Lalki

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Najbliższa niedziela (9. 09) w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora upłynie bardzo familijnie bowiem tego dnia Teatr wystawi spektakle zarówno dla najnajów, jak i dla całych rodzin.

Tradycyjnie o godz. 12:30 zapraszamy na pantomimę pt. U/ RODZINY natomiast popołudniową porą o 16:00 na Małej Scenie zobaczymy DOM - spektakl dedykowany najnajowej publiczności.

U/RODZINY w reżyserii Eweliny Ciszewskiej, to historia wesołej rodzinki i śmiesznych, absurdalnych rytuałów, utrzymana w konwencji klaunady, pantomimy, teatru ruchu i komiksu. To muzyczna opowieść o dziecięcych emocjach, o budowaniu relacji między rodzeństwem oraz o wzajemnych oczekiwaniach. W tej wieloobsadowej komedii zobaczymy prawie cały zespół wałbrzyskiego Teatru: Annę Jezierską, Bożenę Oleszkiewicz, Urszulę Raczkowską, Filipa Niżyńsiego, Pawła Kuźmę, Seweryna Mrożkiewicza oraz Pawła Pawlika.

DOM, to kolejna propozycja na spędzenie niedzieli w teatrze. Spektakl w reżyserii Seweryna Mrożkiewicz odwołuje się do historii o stworzeniu świata, która często stanowi inspirację do działań teatralnych. - Tworzenie świata, którego adresatem a jednocześnie uczestnikiem jest dziecko, skłania do użycia form bliskich maluchom.

Dlatego w spektaklu nie zabraknie zabaw związanych z ruchem i rytmem, jak również działań plastycznych, nadających kształt całemu zdarzeniu – podkreśla reżyser.

BILETY
spektakl U/ RODZINY: 16 zł (dziecko), 18 zł (dorosły)
spektakl DOM: 20 zł dziecko), 20 zł (dorosły)
KASA BILETOWA TEATRU czynna jest we wtorek od 8:30 do 11:30 i czwartek od 9:00 do 11:30 oraz w weekendy na godzinę przed spektaklem.
KUP BILET ON-LINE_ bilety.teatrlalek.walbrzych.pl, www.teatrlalek.walbrzych.pl

Karolina Sobolewska
Materiał Teatru
4 września 2018

Książka tygodnia

Bauhaus - nauczanie/nowy człowiek
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
red. Małgorzata Leyko

Trailer tygodnia