Bartosz Zaczykiewicz dyrektorem Teatru w Kaliszu?

Konkurs na stanowisko dyrektora Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

Konkurs został ogłoszony w połowie stycznia. Chętni mieli miesiąc na zgłoszenie i trochę więcej na przygotowania do kwalifikacyjnej rozmowy, która odbyła się w czwartek, 2 marca. Zgłosiło się 9 kandydatów. Byli wśród nich aktorzy, reżyserzy i dyrektorzy innych teatrów. Była także Magda Grudzińska, która obecnie kieruje kaliską sceną. Przed chwilą Urząd Marszałkowski ogłosił w BIP, że najwięcej punktów zdobył Bartosz Zaczykiewicz.

Zainteresowanie fotelem dyrektora kaliskiego teatru było spore i zgromadziło kandydatów w różnym wieku (od lat czterdziestu kilku do ponad sześćdziesięciu) i o zróżnicowanym doświadczeniu zawodowym. Na liście dziewięciu chętnych znaleźli się:

- Jacek Bunsch – reżyser, niegdyś współpracujący często z kaliskim teatrem, który kierował m.in. scenami w Rzeszowie i Gdyni

- Ryszard Adamski - aktor i reżyser, m.in. kierownik artystyczny Teatru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego

- Gabriel Gietzky - doświadczony aktor, ale też reżyser pracujący w wielu polskich teatrach oraz dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie

- Rafał Matusz - reżyserujący dla wielu scen w Polsce, również kaliskiej

- Piotr Męderak i Mirosław Rzońca - dwaj aktorzy serialowi

- Bartosz Zaczykiewicz - reżyser, który ma na koncie dyrekcję Teatru w Opolu oraz Teatru Studio w Warszawie

Były też dwie panie:

- Bożena Suchocka-Kozakiewicz - aktorka i reżyserka, wykładowca Akademii Teatralnej, współpracująca również z Teatrem Narodowym

- Magda Grudzińska - w tej chwili kierująca Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego.

Urząd Marszałkowski nie był zadowolony z pracy obecnej szefowej, zwłaszcza ze zmniejszającej się frekwencji widzów oraz sygnałów o konflikcie z częścią załogi, stąd ogłoszenie konkursu na stanowisko. Grudzińska nie zgadzała się jednak z zarzutami i postanowiła ponownie powalczyć o możliwość kierowania kaliską sceną.

W wyniku postępowania konkursowego pięcioro uczestników uzyskało liczbę punktów przekraczającą wymagany próg 60% z 333 punktów możliwych do uzyskania, niezbędny do bycia przedstawionym Zarządowi Województwa Wielkopolskiego jako kandydat na stanowisko, są to:

Bartosz Zaczykiewicz – 308 punktów,
Jacek Bunsch – 272 punkty,
Rafał Matusz – 222 punkty,
Bożena Suchocka-Kozakiewicz – 217 punktów,
Gabriel Gietzky – 206 punktów.

Komisja Konkursowa postanowiła rekomendować Zarządowi Województwa Wielkopolskiego jako kandydata na stanowisko dyrektora Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu osobę, która otrzymała najwyższą liczbę punktów, tj. Bartosza Zaczykiewicza.

 

RK
faktykaliskie.pl
4 marca 2017

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia