Baśń operowa dla dzieci i dorosłych

"Jaś i Małgosia" - reż. Włodzimierz Nurkowski - Filharmonia Warmińsko-Mazurska

W czwartek, 29 maja, o godz. 19 Warmińsko-Mazurska Filharmonia zaprasza na premierę opery Engelberta Humperdincka "Jaś i Małgosia".

Tradycyjnie na zakończenie sezonu na scenie filharmonii pojawia się opera. Tym razem w całkowicie własnej realizacji z udziałem utalentowanych śpiewaków polskich. Opera będzie wykonywana w języku polskim w przekładzie Krystyny Chudo wolskiej.

"Jaś i Małgosia" to baśń operowa dla dzieci i dorosłych w każdym wieku, najsłynniejsze dzieło Engelberta Humperdincka (1854-1921). Wszystko zaczęło się od domowego teatrzyku, na potrzeby którego Humper-dinck skomponował muzykę do czterech dziecięcych rymowanek. Niedługo potem operę "Jaś i Małgosia" wystawił teatr dworski w Weimarze. W realizacji przedstawienia biorą m.in. udział: Piotr Sułkowski, kierownik muzyczny, dyrygent; Włodzimierz Nurkowski, reżyser; Anna Sekuła, scenograf; Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej; chór przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej (przygotowanie chóru: Benedykt Błoński); Barbara Gąsienica-Giewont (sopran) jako Jaś; Katarzyna Sobek (sopran) w roli Małgosi; Aleksandra Opała-Wójcik (mezzosopran) jako Baba Jaga; Pracownia Tańca Pryzmat z MOK w Olsztynie; uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Olsztynie; Daniela Okuniewska - Teatr Tańca Test; Sztewite Gang/ Knockout Gang.

Spektakle "Jasia i Małgosi": Premiera: 29 maja, godz.19; 30 maja, godz.10 i 19; 31 maja, godz.11 i 16 oraz 16 czerwca, godz. 19; 17 czerwca, godz.10; 18 czerwca godz. 10.00. Bilety w kasie filharmonii pon. - pt. godz. 10-18.

(-)
Gazeta Olsztyńska
28 maja 2014

Książka tygodnia

Janusz Warmiński i jego Teatr Ateneum
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie - Wydawnictwo
Aneta Kielak-Dudzik

Trailer tygodnia