Baśniowy świat dla dzieci i dorosłych

"Dziadek do orzechów" - reż. Karol Urbański - Opera na Zamku w Szczecinie

Mamy przyjemność zaprosić na premierę przedstawienia baletowego „Dziadka do orzechów", 3 grudnia o 17.00 w Operze na Zamku w Szczecinie.

Nasz spektakl jest oryginalny, różni się w warstwie libretta tym, że oparty jest a opowiadaniu romantycznego niemieckiego poety E.T.A. Hoffmanna, a nie baśni Aleksandra Dumasa (ojca). Nie ma też tradycyjnego i świetnie znanego widzom walca Śnieżynek czy kwiatów. Bo czy w tym tkwi istota tej opowieści? E.T.A. Hoffmann napisał historię małej Klary, radcy Drosselmeiera, króla myszy, księżniczki Piriplaty - historię skomplikowaną i niejasną, w której radość przeplata się ze smutkiem, strach z odwagą. Historia ta jest wielowątkowa i trudno się na początku zorientować, gdzie i kiedy się dzieje, jak długo trwa, czy dotyczy ludzi czy też lalek.

Dla autora adaptacji libretta to opowieść o tym, co musi się stać by człowiek przestał być marionetką, a stał się człowiekiem właśnie. Odpowiedz na to pytanie jest prosta - kochać i być kochanym. Ale droga do tego nie jest łatwa. Czy historia ta jest snem Klary czy może marzeniem Drosselemeiera?

Piękna historia, piękna muzyka orkiestry Opery na Zamku pod mistrzowską batutą Jerzego Wołosiuka, baśniowy świat - spektakl dla dzieci i dorosłych, którzy tę dziecięcą wrażliwość mają, ale zapominają o niej w wirze codziennych spraw.

Ponieważ spektakl cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, będę zatem wdzięczna za potwierdzenie obecności najpóźniej do 14 listopada.

Kolejne spektakle – 4.12 o 17.00, 11.12 – o 12.00.

(-)
Materiał Opery
10 listopada 2016
Portrety
Karol Urbański

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia