Bawi się naszymi emocjami

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

W maju w Teatrze Lalki i Aktora zaśpiewa Janusz Radek przy akompaniamencie Tomasza Filipczaka. Wśród utworów znajdą się te ze starszych recitali artysty i najnowsze, autorskie piosenki.

Janusz Radek - nietuzinkowy artysta, niebanalny człowiek, niezwykły wokalista i charyzmatyczny frontman - na scenie nie tylko świetnie śpiewa, jego osobowość oraz bliski i wyjątkowy kontakt z publicznością powodują, że potrafi przenieść widza w niezwykłe miejsca... Raz są to klimaty retro, raz przepiękne liryczne brzmienia. Innym razem zadziwia muzyką taneczną, bardzo nowoczesną, by za chwilę powrócić sentymentalnie do utworów Czesława Niemena czy Ewy Demarczyk.

Koncertowo Janusz Radek to gwarancja jakości i poziomu, ale także emocji, niejednokrotnie zaskakujących... Janusz Radek lubi niespodzianki, jak opisał jego koncert jeden z organizatorów: "Każdy jego program jest inny, każda płyta odmienna. Nawet w trakcie recitalu nastrój może się radykalnie zmienić - i wykonawca zaserwuje romantycznie zasłuchanej publiczności szalony, zwariowany pastisz, albo wyciszy rozbawioną salę szarpiącym nerwy songiem. Czasem też niewinna zapowiedź piosenki urośnie do rangi samodzielnego utworu zaimprowizowanego na naszych oczach. A jeśli to wszystko zniesiemy spokojnie, to zawsze są jeszcze bisy - a tam się potrafi dziać, oj potrafi Inny i niepowtarzalny jest nie tylko każdy program, ale każdy koncert - bo to zawsze wypadkowa nastroju wykonawcy i odbioru jego propozycji, reakcji publiczności. No i jest jeszcze radość. Radość śpiewania, muzykowania na scenie, bycia słuchanym i taka zwyczajna, bardzo prywatna - radość życia. W dowcipnych komentarzach, w żartach muzycznych, w rozbrajającej autoironii, w każdym zaśpiewanym dźwięku. W geście. W szerokim uśmiechu i blasku oczu. Promieniująca i niepostrzeżenie wypełniająca koncertowe sale i zakamarki podświadomości widzów. Jej cząstkę każdy zabiera ze sobą. A wielu po nią wraca - to taki sympatyczny, nieszkodliwy nałóg."

30 maja o godz. 18.00 i 20.30 w Teatrze Lalki i Aktora

Bilety: 45 zł (przedsprzedaż) i 55 zł (w dniu koncertu). Informacje i rezerwacja biletów: 74 666 73 40.

(-)
Materiał Teatru
13 marca 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia