Będzie można zwiedzać operę

Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku

Od maja wycieczki w nowym gmachu. Do sali koncertowej nowej opery będzie można wybrać się za rok. Jednak pierwsze koncerty w amfiteatrze odbędą się już wiosną. Wtedy też będzie można dokładnie obejrzeć zaplecze ogromnej inwestycji, której koszt wynosi ponad 220 mln zł

Będą to inscenizowane wycieczki, w których dodatkową atrakcją będą występy studentów wydziału wokalnego Uniwersytetu Muzycznego - mówi Roberto Skolmowski, dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej. - Taka wycieczka to jedyna okazja by zobaczyć tę wyjątkową budowlę i całe jej wyposażenie.

Olbrzymi gmach na skraju parku Centralnego wpisał się już w białostocki krajobraz. Opera powstała z kamienia, betonu, szkła i stali nierdzewnej. W tej chwili plac budowy ogrodzony jest wysokim blaszanym płotem, wstęp mają tylko ekipy budowlane i przedstawiciele inwestora z urzędu marszałkowskiego.

Wszyscy białostoczanie już w maju będą mogli przyjść tu na plenerowe koncerty w amfiteatrze. Warto wtedy wybrać się także na wycieczkę po największym w całym naszym regionie obiekcie kulturalnym. Będzie można zajrzeć we wszystkie zakamarki czy wejść na scenę obrotową - do tej pory podobną ma tylko Teatr Wielki w Warszawie.

- Po obiekcie będą oprowadzać specjalni przewodnicy. Będzie można zajrzeć do każdego zakamarka, zobaczyć zapadnie, zaplecze sceny, garderoby - mówi Roberto Skolmowski. - To jedyna taka okazja, kiedy już tam się wprowadzimy na dobre, to zwiedzanie nie będzie już takie łatwe.

Anna Kopeć
Kurier Poranny
25 sierpnia 2011

Książka tygodnia

Ksiuty z Melpomeną
vis-a-vis
Stefan Wiechecki

Trailer tygodnia

Maskarada – Międzynaro...