Będzie się działo

28. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek

Festiwal otworzy wielki jubileusz 80-lecia OTLiA w Opolu. O główną nagrodę festiwalu powalczy 10 najciekawszych spektakli dwóch ostatnich lat. Impreza potrwa do 12 maja.

Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek zbiegnie się z rocznicą 8o-lecia Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Jubileusz odbędzie się 6 maja, pierwszego dnia festiwalu. - Pamiętajmy, że to najstarszy i najważniejszy festiwal w Polsce, jeśli chodzi o teatr lalek -podkreśla Krystian Kobyłka, dyrektor OTLiA, gospodarza imprezy.

Tegoroczne przedstawienia konkursowe jury wybrało spośród 45 zgłoszeń. - To najciekawsze przedstawienia, które powstały w ostatnich dwóch latach w polskich teatrach lalek - podkreśla Krystian Kobyłka.

Wśród nich są m.in.: "Calineczka" Teatru "Maska" w Rzeszowie, "Ćwiczenia stylistyczne" jako koprodukcja Teatru Malabar Hotel i Teatru Studio w Warszawie, "Krzyżacy" Miejskiego Teatru Miniatura z Gdańska czy "Dziady" i "Kolorowi ludzie" Opolskiego Teatru Lalki i Aktora w Opolu. Od 6 do 12 maja odbędą się imprezy towarzyszące: spektakle teatrów zagranicznych, przedstawienia plenerowe, warsztaty, wystawy, dyskusje.

Bilety od 17 do 35 zł można kupić w kasie OTLiA {ul. Kośnego).

Szczegółowy program festiwalu na www.opole.naszemiasto.pl.

"28. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek rozpoczyna się w sobotę. Będzie się działo"

Anna Konopka
Nowa Trybuna Opolska
5 maja 2017

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia