Benefis Jerzego Stuhra

W Teatrze Ludowym odbędzie się Benefis z okazji Jego 65 urodzin

17 kwietnia 2012 o godz. 19.15 na Dużej Scenie Teatru Ludowego odbędzie się Benefis Jerzego Stuhra z okazji Jego 65 urodzin.

Przygotowaliśmy tę uroczystość, ponieważ Jubilat jest dla nas Kimś szczególnie ważnym. Z Nim bowiem związana jest znaczna część historii naszego Teatru w ostatnim dwudziestoleciu. To On przecież jest współautorem nowego oblicza zespołu Teatru Ludowego.

W 1989 roku dyrekcję nowohuckiej sceny objął Jerzy Fedorowicz. W sukurs przyszedł mu Jerzy Stuhr zasilając zespół Ludowego grupą swoich studentów, młodych, zdolnych i zapalonych do pracy. Na początek powstał spektakl "Iwona, księżniczka Burgunda" Gombrowicza, który Profesor nie tylko wyreżyserował, ale też zagrał w nim wraz z młodymi aktorami. Potem był molierowski "Mieszczanin szlachcicem" i szereg spektakli szekspirowskich, które doceniane i nagradzane jeździły po świecie przynosząc splendor Teatrowi i jego młodemu zespołowi.

W latach 90. ubiegłego wieku Teatr Ludowy był dla Jerzego Stuhra drugim domem. Tutaj wracał regularnie, żeby zaczerpnąć ze źródła młodości "swoich aktorów" i jednocześnie podsycić ich zapał do pracy, żeby realizować swoje sceniczne marzenia.

W 2005 roku "Ryszardem III" wspólnie obchodziliśmy pięćdziesięciolecie Teatru Ludowego.

Dzisiaj właśnie na NASZEJ nowohuckiej scenie chcemy uczcić Jego Jubileusz 65-lecia urodzin - ciepło, serdecznie, rodzinnie

(-)
Materiał nadesłany
6 kwietnia 2012

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia