Bez względu na wiek, pozycję i... płeć

"Po próbie" - reż. Andrzej Dopierała - Teatr Bez Sceny w Katowicach

Z okazji 40-lecia pracy artystycznej i 25-lecia Teatru Bez Sceny w Katowicach jego założyciel, reżyser, aktor, producent i scenograf, wystawia dramatyczne arcydzieło Ingmara Bergmana „Po próbie" w przekładzie Haliny Thylwe.

Widzowie będą świadkami próby sił między młodą aktorką, a doświadczonym reżyserem. Dla miłośników teatralnej psychologii, emocji i miłosnych rozgrywek ten pełen namiętności pojedynek doświadczenia, młodości i osobowości będzie niezwykłym, barwnym oraz zaskakującym i błyskotliwym teatralnym widowiskiem. Spektaklem o namiętności, pasji, żarliwości, o zakreślaniu i przekraczaniu granic, a także o cenie jaką płaci się za pragnienie bycia, a może raczej bywania artystą.

To także, a dla wielu być może przede wszystkim, również historia o miłości człowieka do człowieka - bez względu na wiek, zawodową pozycję i bez względu na płeć.

Spektakl łamie wiele utartych stereotypów, drąży korytarze nowego spojrzenia na wiele aspektów, obyczajów dotyczących międzyludzkich relacji.

Obiecujący debiut sceniczny Anny Nowak tegorocznej absolwentki Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu w podwójnej roli Matki i Córki!

(-)
Materiał Teatru
23 czerwca 2021

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia