Bez zbędnych pytań

"Kamienie w kieszeniach" - reż. Alicja Stasiewicz - Lubuski Teatr w Zielonej Górze

Akcja sztuki rozgrywa się w małym miasteczku na głębokiej, irlandzkiej prowincji. Hollywoodzka ekipa filmowa postanawia nakręcić film z udziałem miejscowych statystów.sta

„Kamienie w kieszeniach" to tragikomiczna historia o marzycielach, którzy obserwują różnice między „sielskością" prowincji a filmowym „wielkim światem".

Dwaj skrajnie różni bohaterowie na pierwszy rzut oka nie mają powodów, aby się polubić. Jeden jest ze stolicy i zjawia się na prowincji, drugi jest jej mieszkańcem. Dzieli ich bardzo wiele, ale wkrótce okazuje się, że zwykła znajomość przeradza się w przyjaźń. Wystarczy chwila, aby bohaterowie zaczęli wspierać się bezinteresownie i bez zbędnych pytań.

Z bycia statystami, czyli najmniejszymi z najmniejszych trybików w hollywoodzkiej machinie filmowej, bohaterowie decydują się na krok w stronę samodzielności. Rzucają się na głęboką wodę i postanawiają... O tym, co robią dalej, publiczność dowie się podczas przedstawienia!

Specyficznym, autorskim pomysłem na formę tego przedstawienia jest kilkanaście różnych postaci odgrywanych przez jedynie dwóch aktorów.

Uprzejmie informujemy, że w spektaklu Kamienie w kieszeniach używane jest światło stroboskopowe.

(-)
Materiał Teatru
17 stycznia 2020

Książka tygodnia

Bauhaus - nauczanie/nowy człowiek
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
red. Małgorzata Leyko

Trailer tygodnia