Bezpłatny, mobilny program artystyczny

"Zaproś Teatr Pod Swój Dach" - mod. Hubert Michalak - Stowarzyszenie K.O.T.

Zaproś Teatr Pod Swój Dach to projekt przygotowany przez Stowarzyszenie K.O.T., którego głównym celem jest ułatwienie dostępu do kultury osobom, które z racji barier fizycznych, finansowych i psychicznych nie mają szansy na częste obcowanie z teatrem.

Odpowiedzią na te problemy jest prezentacja spektakli bezpośrednio w placówkach, które opiekują się odbiorcami, stąd pomysł na bezpłatny, mobilny program artystyczny. Będziemy prezentować trzy różne spektakle o tematyce dla dorosłych i dzieci, ponadto program wzbogacimy o warsztaty teatralne. W rolach głównych wystąpią: Anna Skubik i Arkadiusz Cyran, muzykę na żywo podczas spektakli wykona Sylwester Różyczki.

Serdecznie zapraszamy 13 czerwca do Zespołu  Ośrodków Wsparcia w Bielawie na spektakl Związek otwarty.

Związek otwarty to opowieść o małżeństwie, które przeżywa kryzys. Mąż nałogowo wdaje się w romanse i bezceremonialnie informuje o tym żonę. Jest zwolennikiem związku otwartego. Swoją postawę uważa za nowoczesną. Żona nie może zrozumieć takiego zachowania. Pewnego dnia, za namową syna sama postanawia wcielić w życie ideę, do, której mąż próbuje ją przekonać.

Poruszane w sztuce tematy, prowokują do poważnych dyskusji dotyczących teatru, wpływu sztuki na życie codzienne oraz wyrażanie osobistej opinii odbiorców na temat współczesnych relacji partnerskich, dlatego też ważną rolę w projekcie spełnia moderator. Rolą moderatora (Hubert Michalak) jest prowadzenie rozmowy z publicznością a także wymiana uwag na temat spektaklu. Rozmowa, odbywa się w obecności aktorów i muzyka. Zapraszając do projektu specjalistę w dziedzinie teatru, stwarzamy odbiorcom projektu możliwość uczestniczenia w rozwojowej i pobudzającej rozmowie o sztuce, która na długo zapadnie im w pamięć i mamy nadzieję sprowokuje do dalszych kontaktów ze sztuką.

Związek otwarty - 13 czerwca godz. 10.00 - Zespół Ośrodków Wsparcia w Bielawie
ul. Lotnicza 5, Bielawa
Prezentacja otwarta
Na pozostałe wydarzenia zapraszamy we wrześniu!
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.
Kontakt: anna.borowska88@gmail.com , tel. 533 255 536

(-)
Materiał organizatora
7 czerwca 2017

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia