Białoruskie trio u Pinokia

Zakończenie projektu "Scena Muzyczna: Drewniane Ucho"

30 listopada finał projektu "Scena Muzyczna: Drewniane Ucho" w Teatrze Pinokio. Wystąpi białoruski zespół Port Mone grający współczesną muzykę instrumentalną.

Francuska estetyka - słowiańska wrażliwość. Zainspirowani minimalizmem awangardowego muzyka francuskiego Yanna Tiersena dziś sami chętnie wyruszają w muzyczna podróż do świata realizmu magicznego. Muzyka Port Mone to instrumentalne szkice o intymnej i głębokiej barwie. Czerpią z rodzimego folkloru, muzyki bliskowschodniej. Lubią improwizować, ale równie chętnie dają się ponieść melodii. Twórcza koncepcja zespołu to tropienie ogólnego chaosu i porządkowanie go w ascetyczne aranżacje i proste formy. Poprzez płynne zmiany tematu i przeobrażenia przestrzeni akustycznej kompozycje są otwarte dla odbiorcy i hipnotyzujące. Port Mone dąży do tego, by słuchacze odczuli ich muzykę jako zawieszoną niekończącą się chwilę, by zapadali się w niej, odkrywając siebie na nowo w centrum wirującego chaosu...

Zespół założony w Mińsku, na Białorusi w 2006 roku, wykonujący współczesną muzykę instrumentalną. Grupa koncertowała w Polsce, Rosji, Ukrainie, Litwie, Szwecji, Portugalii, Finlandii, Szwajcarii, Iranie. Ich muzyka była wykorzystywana w wielu filmach animowanych oraz wydawana na muzycznych kompilacjach. Album "DiP" (2009) białoruska krytyka muzyczna określiła najlepszą płyta instrumentalną roku. Album "Steppenwolf" był nominowany w Rosji w kategorii najlepszy album roku 2010.

A tu Port Mone można posłuchać:

http://vimeo.com/46923368

www.portmonetrio.com

Projekt "Scena Muzyczna: Drewniane Ucho" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Łodzi.

Kto: Port Mone

Kiedy: 30 listopada 2013 r., godz. 19.00

Port Mone skład:

akordeon: Aleksiej Vorsoba

perkusja: Sergiej Kravchenko

gitara basowa: Aleksy Vanchuk

Bilety:

Cena biletu na jeden koncert: 20 zł

Teatr Pinokio

ul. Kopernika 16, Łódź

www.teatrpinokio.pl

(-)
Materiał Teatru
29 listopada 2013

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...