Białystok Kazaneckiego

Wędrówki z Kazaneckim - Spotkanie drugie

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w "Wędrówkach z Kazaneckim" - niecodziennych warsztatach teatralno-poetyckich przygotowanych w ramach obchodów Roku Kazaneckiego. Wykorzystując narzędzia i środki teatralne chcemy w ciekawy i niebanalny sposób prezentować twórczość Poety, jego życie artystyczne i prywatne, związki z Białymstokiem.

Drugie spotkanie już 25 kwietnia (sobota) o godz. 15.00 w Teatrze Dramatycznym. Każde spotkanie składa się z części warsztatowej (prowadzą ją aktorzy Teatru Dramatycznego) i rozmowy z Gościem. Na opowieść o Białymstoku Wiesława Kazaneckiego zaproszenie przyjęła Elżbieta Kozłowska-Świątkowska, poetka mieszkająca w Białymstoku, dwukrotna laureatka Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego (w 1994 i 1999 roku).

Tym razem w części warsztatowej zastanowimy się nad tym, jakie były początki naszego miasta - jak Białystok wyglądał 50, 100, 150 lat temu. Aktorzy prowadzący warsztat zaproponują uczestnikom podróż w wyobraźni do miejsc w przeszłości, które obecnie zmieniły swój wygląd lub - jak np. Hotel Ritz - przestały istnieć. Wędrując w czasie dotrzemy do momentu, w którym w Białymstoku pojawił się Wiesław Kazanecki. W jego wierszach poszukamy wizerunku miasta - takiego, jakm On je widział.

Na warsztat złoży się nie tylko trening wyobraźni, ale też konkretne wskazówki dla osób uczestniczących w konkursach recytatorskich czy publicznie prezentujących poezję.

Aktorzy doradzą m.in.:
- jak dobrać tekst do płci, wieku, a nawet wyglądu (warunków zewnętrznych) recytującego
- jak właściwie zinterpretować myśl autora
- jak zrobić "emocjonalną mapę" tekstu
- zaprezentują praktyczne ćwiczenia doskonalące technikę mówienia

Po części warsztatowej spotkanie z Elżbietą Kozłowską-Świątkowską, która opowie o Białymstoku z czasów życia i twórczości Wiesława Kazaneckiego.
Telefony kontaktowe: (085) 74 99 185, (085) 74 99 184
Szczegółowy program Wędrówek z Kazaneckim na www.dramatyczny.pl w zakładce EDUKACJA

(-)
Materiały Teatru
24 kwietnia 2009

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

12. Festiwal Sztuk Alt...
Paweł Wrona
Odkrywanie świata sztuk alternatywnyc...