Bielska Banialuka tryumfuje

11. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „KATOWICE – DZIECIOM”

Jury 11. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek „Katowice–Dzieciom” w składzie: Ida Hledíková – przewodnicząca, Irena Józefiak, Bożena Sawicka, Karel Brožek, Marek Waszkiel oraz Bogdan Widera na posiedzeniu w dniu 18 października 2013 r. postanowiło przyznać następujące Nagrody Prezydenta Miasta Katowice:

Grand Prix za najlepsze przedstawienie Festiwalu – w wysokości 8 tys. zł – dla Teatru Lalek Banialuka z Bielska-Białej za „Złoty klucz" Jana Ośnicy w reżyserii Janusza Ryla-Krystianowskiego, scenografii Julii Skuratovej, z muzyką Roberta Łuczaka

zespołową nagrodę aktorską za najlepszą rolę kobiecą – w wysokości 4 tys. zł – za role w przedstawieniu „Opowieść o drzewie" otrzymują: Nathalie Derome, Karine Sauvé i Anne Brulotte-Légaré z teatru Des mots d'la dynamite z Montrealu (Kanada)

zespołową nagrodę aktorską za najlepszą rolę męską – w wysokości 4 tys. zł – za role w przedstawieniu „Na zewnątrz jest miejsce" otrzymują: Iker Pérez i Javier Martín z teatru Arena en los bolsillos z La Zubii (Hiszpania)

POZOSTAŁE NAGRODY POZAREGULAMINOWE:

Nagroda Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru Lalki i Aktora Ateneum dla teatru Compagnia Drammatico Vegetale z Rawenny (Włochy) za kreację przestrzeni plastycznej w spektaklu „Che sì che no".

Dyplom Honorowy POLUNIUMA (Polskiego Ośrodka Lalkarskiego) dla Janusza Ryla-Krystianowskiego za siłę i piękno przedstawienia „Złoty klucz", zrealizowanego tradycyjnymi środkami teatru lalek, w Teatrze Lalek Banialuka

Nagroda Śląskiego Oddziału ZASP za animację dla teatru Arena en los bolsillos z La Zubii (Hiszpania). 

(-)
Materiał Teatru
19 października 2013

Książka tygodnia

Janusz Warmiński i jego Teatr Ateneum
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie - Wydawnictwo
Aneta Kielak-Dudzik

Trailer tygodnia