Bo zmarli do powiedzenia mają całkiem sporo...

"Tamta pani" - reż. Maciej Kowalewski - Teatr Capitol

Sztuka Mikołaja Lizuta rusza na podbój kraju. Wrocławska Agencja Artystyczna zaprasza 5 kwietnia na wrocławską premierę "Tamtej pani".

"Tamta pani" to błyskotliwa czarna komedia, pełna odważnego, przewrotnego poczucia humoru. Cytryn i Kaplica, rzadko trzeźwiejący pracownicy prosektorium toczą knajackie dyskusje o śmierci i sensie życia. Zaś odsuwana w cień i lekceważona Tamta Pani przyprowadza powoli do ich kostnicy wszystkich - bogatych i biednych, ładnych i brzydkich, szlachetnych i szubrawców. Wśród nich jest uznany profesor filozofii, cyniczny polityk- samobójca, który pożegnał się z życiem przedawkowując tabletki na potencję oraz młoda celebrytka, tak piękna i znana, że właściwie śmierć w ogóle nie powinna jej dotyczyć. Prawdziwa noc wrażeń zaczyna sie kiedy umarli zaczynają mówić i nie tylko, a do powiedzenia i pokazania mają całkiem sporo...

Czy prymitywni technicy prosektoryjni są świadkami działania sił nadprzyrodzonych? A może to tylko pijackie majaki?

Czy w czasach masowej popkultury, kiedy śmierć stała się bardziej wstydliwym, niż mistycznym zjawiskiem, zmarłych w ogóle można traktować serio?

5 kwietnia w Sali Widowiskowej przy ul. Pretficza 24
Bilety online na www.wroart.com <http://www.wroart.com>lub dystrybucja w punkcie pocztowym w Sky Tower - poziom 0 lub pod numerem telefonu 508 255 898.

(-)
Materiał Teatru
25 marca 2014

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...