Bogini, zjawisko, posąg i oczywiście - Błękitny Anioł

"Dietrich. Taka jestem" - Maria Meyer - Gliwicki Teatr Muzyczny

11 kwietnia o g. 18.30 Gliwicki Teatr Muzyczny zaprasza na Scenę Bajka-Kina Amok na spektakl Marii Meyer "Dietrich. Taka jestem"

Bogini, zjawisko, posąg i oczywiście - Błękitny Anioł. Tak najczęściej nazywano wielką aktorkę niemiecką, Marlenę Dietrich. Czy rzeczywiście spędziła swe życie na piedestale lub szczycie świętej góry? A może była zwykłą, spragnioną uczuć, wrażliwą i dowcipną dziewczyną?

Bywała głodna, poturbowana, pogryziona przez wszy. Ale bywała też otulona w sobole i brylantowe diademy. Śpiewała dla Niemców, Amerykanów i Francuzów. Dla biednych i bogatych. O miłości, tęsknocie, wojnie i zaczarowanym smoku. O wesołej Loli i blond-maleństwie.

Maria Meyer - aktorka, gwiazda musicalu, od lat występująca na scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie, gdzie kreowała i kreuje największe kobiece role musicalowego repertuaru: tytułową Evitę w musicalu A. L. Webbera, Sally Bowles w "Cabarecie", Marię Magdalenę w "Jesus Christ Superstar", Aldonzę w "Człowieku z La Manchy." Jako Matkę w "Ragtimie" mogli ją podziwiać również widzowie Gliwickiego Teatru Muzycznego.

Maria Meyer prowadzi własny, autorski teatr - Teatr Ma Scala - i to na jego najnowszy spektakl zapraszamy 11 kwietnia do gliwickiej Bajki. Dietrich. Taka jestem to zagrana przez niezwykłą, utalentowaną i intrygującą kobietę opowieść o niezwykłej, utalentowanej i intrygującej kobiecie. Kilkanaście urokliwych, wzruszających, ale i zabawnych piosenek z repertuaru Marleny Dietrich okraszonych zostało refleksjami wielkiej aktorki, anegdotami z planu filmowego oraz wspomnieniami mężczyzn, których darzyła przyjaźnią i którym gotowała obiady.

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 30 min. (bez przerwy)

Występuje: Maria Meyer
Akompaniament: Ewa Zug

(-)
Materiał Teatru
9 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia