Boję się o swoje życie

Małgorzata Potocka w poważnym stanie w szpitalu.

Małgorzata Potocka walczy z koronawirusem. - Boję się, że przestanę oddychać - przekazuje magazynowi "Super Express" tancerka i założycielka Teatru Sabat.

W Polsce i na świecie cały czas trwa pandemia koronawirusa. Z zakażeniem COVID-19 musiało zmierzyć się już wielu ludzi kultury i sztuki. Wśród nich są m.in.: Dominika Wiśniewska, Katarzyna Kubacka-Seweryn, Maja Ostaszewska, Konrad Imiela, Sylwia Lipka czy Sandra Kubicka. Z powodu koronawirusa zmarł aktor Dariusz Gnatowski.

 

Od trzech tygodni z koronawirusem walczy też tancerka, reżysera, producentka i twórczyni kabaretowo-rewiowego Teatru Sabat, była żona Jana Nowickiego, Małgorzata Potocka. Obecnie przebywa w szpitalu, jej stan jest poważny.

- Trzeci tydzień jestem w szpitalu i boję się o swoje życie, boję się, że przestanę oddychać. Czuję się strasznie, kaszel mnie dusi, jestem podłączona pod tlen. Dostaję leki, kroplówki – przekazuje "Super Expressowi". Obawy Potockiej, jak informuje magazyn, są tym większe, że kilka lat temu przeszła poważną operację serca, która dodatkowo osłabiła jej organizm.

Małgorzata Potocka zaraziła się koronawirusem podczas prób do spektaklu "Broadway-Warszawa". Jak się okazało, chora była jedna z tancerek.

Kim jest Małgorzata Potocka?
Małgorzata Potocka jest twórczynią warszawskiego Teatru Sabat - pierwszego i jedynego w Polsce teatru kabaretowo-rewiowego. W 2001 r. zaaranżowała zdewastowane wnętrza dawnego Teatru Kameralnego przy ulicy Foksal 16. Inaugurację teatru uświetniła, symbolicznie przecinając wstęgę, niezapomniana aktorka komediowa Hanka Bielicka. Na deskach teatru występują goście zarówno z kraju, jak i zza granicy.

Laureatka wielu nagród, odznaczona m.in. Złotym Krzyżem Zasługi za propagowanie polskiej kultury w świecie. Jej wychowanki tańczą na scenach najsłynniejszych kabaretów paryskich m.in. "Moulin Rouge" czy "Lido". Absolwentka Warszawskiej Szkoły Baletowej, stypendystka broadwayowskiej szkoły tańca i paryskiej rewii, tancerka, choreografka i reżyserka.

(-)
Onet.Kultura
3 listopada 2020

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...