Bomba w Teatrze Miejskim w Lesznie

„Shirley Valentine" w reż. Roberta Czechowskiego rozpoczyna sezon w Lesznie

Najmłodszy teatr w Polsce – Teatr Miejski w Lesznie – rozpoczyna III sezon swej działalności premierą „Shirley Valentine" w reżyserii Roberta Czechowskiego w wykonaniu Izabeli Noszczyk. Monodram z jej udziałem pt. „Grubaska" na deskach tego teatru jest najczęściej granym spektaklem na miejscu i wyjazdowo.

Otwarcie sezonu to także pierwszy dzień pracy JERZEGO SATANOWSKIEGO – nowego kierownika artystycznego tej sceny. To właśnie z Leszna J. Satanowski wyruszył do swej drogi teatralnej, na początku do Teatru Nowego kierowanego przez Izabellę Cywińską.

Druga premiera sezonu planowana na październik to według „Gazety Wyborczej" jedna z najbardziej oczekiwanych premier w Polsce tej jesieni. Po ponad trzydziestu latach na deski teatralne zostaje po raz pierwszy przeniesiony scenariusz kultowego filmu Juliusza Machulskiego pt. „Seksmisja". Według czytelników „KINA" to najbardziej popularna komedia stulecia. Reżyserii teatralnej podjęła się Joanna Drozda, a pośród wykonawców będzie można zobaczyć także Dorotę Stalińską, która grała w filmie J. Machulskiego.

W ponad sześćdziesięciotysięcznym Lesznie Teatr Miejski zgromadził w ostatnim sezonie 23 tysiące widzów, czyli ponad jedną trzecią mieszkańców. Wyprodukowano 21 premier przez dwa sezony. Leszczynianie nie mają wątpliwości, po co im teatr.

____

14.09.2018
„Grubaska" – spektal wyjazdowy – Lubniewice

15.09.2018
Otwarcie III sezonu artystycznego
Premiera spektaklu „SHIRLEY VALENTINE"
Spotkanie medialne z nowym kierownikiem artystycznym Jerzym Satanowskim

16.09.2018

Spektakl „Shirley Valentine"
„Nie strój zdobi nieboszczyka" – spektakl wyjazdowy – Zielona Góra

Błażej Baraniak
Teatr Miejski w Lesznie
14 września 2018

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia