Borys Szyc krytykowany za pobieranie opłat za dostęp do spektakli

Aktor odpowiada:

Popularny aktor jest pomydsłodawcą i współzałożycielem platformy themuba.com, która oferuje płatny dostęp do wybranych spektakli teatralnych oraz koncertów. Ceny biletów zaczynają się od 19,90 zł. Za te pieniądze dostaje się możliwość oglądania sztuk (również premier na żywo) bez ruszania się z domu.

Platforma themuba.com działa od 2018 roku. Szyc przypomniał o niej w swoich mediach społecznościowych wkrótce po tym, jak z powodu pandemii zamknięto teatry i instytucje kulturalne. Teraz, w odpowiedzi na swój post, opublikował kolejną notkę na temat oferty swojego portalu. "Dostaję dużo zapytań, co można oglądać, więc proszę bardzo, oto repertuar. Będziemy starali się dostarczyć Wam więcej spektakli i koncertów, szukamy bezpiecznego sposobu ich rejestracji w obecnej trudnej sytuacji (nawet rymy są!). Oglądajcie i dzielcie się wrażeniami! Sztuka zawsze pomagała przetrwać trudne chwile", napisał w niedzielę na Instagramie aktor.

Większość obserwujących jego profil osób przyjęła tę informację z entuzjazmem, wśród nich znalazł się m.in. Bogusław Wołoszański. "Wiedziałem, że grasz główną rolę, ale widziałem tylko Piłsudskiego. Gratuluję wielkiej roli", skomentował dziennikarz. Jedna z internautek skrytykowała jednak pomysł udostępniania spektakli za opłatą. "Bardzo chętnie, ale w obecnej sytuacji oglądam to, co jest szerzej dostępne i nie wymaga ekstra opłaty (czyli wkładu w zarobek właścicieli), ponieważ straciłam wiele potencjalnych zleceń" - napisała pod postem Szyca. Aktor postanowił odnieść się do tych słów. "Wkładu w zarobek tych, którzy również stracili pracę, droga Pani Beato. Nie jest Pani jedyna. Życzę zdrowia i powodzenia!" - odpisał aktor.

Internautka dyskutowała jednak dalej i przedstawiła własną propozycję. "Można np. wymyślić jakiś pakiet, promocję. Bo bez niczego nie wygląda to atrakcyjnie" - stwierdziła pani Beata. Borys Szyc raczej nie planuje jednak takiego rozwiązania, odpisał jej bowiem, że inni widzowie nie narzekają na opłaty.

(-)
Kurier PAP
16 marca 2020
Portrety
Borys Szyc
Wątki
Kontrawirus

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia