Brodzik, Pszoniak, Bończyk... to dopiero początek

19. Polkowickie Dni Teatru - Oblicza Teatru

13 marca o godz. 18.00 w Polkowicach odbędzie się Uroczysta Gala XIX Obliczy Teatru połączona z wręczeniem „Złotych Miedziaków" - Nagród Publiczności XVIII edycji. Wieczór uświetni recital Jacka Bończyka oraz wyreżyserowany przez M. Kwiecińskiego monodram ze znakomitą kreacją Wojciecha Pszoniaka – tegorocznego Patrona Honorowego.

Najważniejszym wydarzeniem XIX Polkowickich Dni Teatru jest Uroczysta Gala, połączona z wręczeniem teatralnych nagród publiczności. Wśród laureatów „Złotych Miedziaków" XVIII Obliczy Teatru znaleźli się: Joanna Brodzik (Najlepsza Aktorka za rolę w spektaklu „Di, Viv and Rose" Teatru Capitol w Warszawie), Andrzej Zieliński (Najlepszy Aktor za kreację w sztuce „Taniec Albatrosa" warszawskiego Teatru Współczesnego), Agnieszka Skrzypczak (Najlepsza Rola Drugoplanowa Kobieca za „Lekcje miłości" - Teatr Jaracza w Łodzi), Marek Kałużyński (Najlepsza Rola Drugoplanowa Męska również za „Lekcje miłości"), Tomas Svoboda (Najlepsza Reżyseria za sztukę „Sarenki" w wykonaniu aktorów Teatru Ludowego w Krakowie) oraz dyrekcja Teatru Bagatela (Najlepszy Spektakl - „Lot nad kukułczym gniazdem"). Rokrocznie Nagrody Publiczności wręczają fundatorzy, tj włodarze miasta wraz z Patronem Honorowym, którym w tym roku jest Wojciech Pszoniak – wybitny aktor teatralny i filmowy, doceniany przez krytyków zarówno w Polsce, jak i we Francji, znany ze wspaniałych kreacji w filmach Andrzeja Wajdy.

Na tym jednak nie koniec atrakcji. Wieczór uświetni recital Jacka Bończyka – człowieka niezwykle wszechstronnego: aktora, piosenkarza, autora tekstów, scenarzysty i reżysera spektakli muzycznych. W programie znajdą się m.in. ulubione piosenki francuskie artysty, utwory Wojciecha Młynarskiego oraz Stanisława Staszewskiego.

Na zakończenie będziemy mieli okazję podziwiać kunszt aktorski Wojciecha Pszoniaka w nietuzinkowym monodramie „Belfer". To historia wrażliwego nauczyciela literatury, który staje oko w oko z trudną młodzieżą licealną. Czy uda mu się przetrwać i ukończyć „szkołę przetrwania, jaką zgotują mu uczniowie? Przekonamy się już wkrótce! Spektakl to wybuchowa mieszanka – śmieszna i przerażająca, wzruszająca i okrutna zarazem... To po prostu trzeba zobaczyć!

To dopiero początek polkowickiego maratonu teatralnego. Szczegółowy repertuar XIX Obliczy Teatru dostępny na stronach www.pca.pl oraz www.obliczateatru.pl. Informacje na temat sprzedaży biletów i karnetów pod nr tel. 76 746 88 13/14.

(-)
Materiał organizatora
1 marca 2017

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia